Ukradł i poćwiartował krowę na pastwisku

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł, a następnie zabił ze szczególnym okrucieństwem krowę na pastwisku. Do zdarzenia doszło w jednej z podjeleniogórskich miejscowości. Część mięsa funkcjonariusze odnaleźli w jego samochodzie. Teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

rolnik, rolnictwo, portal rolny, policja, krowa, kryminał

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali
38-letniego mieszkańca jednej z podjeleniogórskich miejscowości podejrzanego o kradzież i zabicie krowy ze szczególnym okrucieństwem.

–  Do zdarzenia doszło wieczorem 9 grudnia br. w jednej z podjeleniogórskich miejscowości. 38-latek ukradł krowę, którą następnie zabił ze szczególnym okrucieństwem. Okazało się, że w tym miejscu okaleczył dwie inne jałówki. Poniesione straty właściciel oszacował na około 5000 zł. Część mięsa ze skradzionego zwierzęcia policjanci odnaleźli w aucie 38-latka – wyjaśnia podinsp. Edyta Bagrowska.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Nawet 5 lat więzienia

Mężczyzna odpowie za kradzież oraz zabicie zwierzęcia  za szczególnym okrucieństwem. Grozi mu za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 13 grudnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here