Ustawa o Planie Strategicznym dla WPR 2023-2027. Senat przyjął ustawę bez poprawek

22.02.2023r. podczas 59. posiedzenia Senatu, Senat bez poprawek przyjął ustawę o Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Za ustawą zagłosowało 93 senatorów, jeden był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Senatorowie nie zgłosili poprawek ani podczas prac nad ustawą w senackiej komisji rolnictwa, ani na posiedzeniu plenarnym.

Ustawa o Planie Strategicznym dla WPR 2023-2027. Senat przyjął ustawę bez poprawek

Ustawa stwarza podstawy prawne do realizacji Planu Strategicznego dla WPR na lata 2023-2027, co umożliwi ubieganie się o środki finansowe z Europejskiego Funduszu Rolniczego Gwarancji (EFRG) oraz Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFROW). Wsparcie skierowane będzie głównie do rolników, ale także do innych mieszkańców obszarów wiejskich, przedsiębiorców oraz samorządowców.

Teraz ustawa ma trafić do podpisu do Prezydenta

Liczymy, ze przyjęcie przez Senat ustawy bez poprawek w końcu przyśpieszy przygotowanie i przesłanie samorządowi rolniczemu rozporządzeń krajowych. Czekamy jeszcze na zaakceptowanie przez Komisję Europejską kilku poprawek do KPS zgłoszonych przez Polskę, które ułatwią rolnikom możliwość pozyskiwania środków finansowych.

Agrofotowoltaika. Jakie korzyści dla rolników?

Przypominamy, że 14 lutego br. Wielkopolska Izba Rolnicza wystosowała pismo do Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych – Wiktora Szmulewicza z prośbą o interwencje w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kwestii projektów rozporządzeń ekoschematów oraz wzmocnionej warunkowości. Więcej o naszej interwencji przeczytają Państwo tutaj

Opracowanie:
Aleksander Poznański
WIR

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kukurydza – zabezpieczenie materiału siewnego

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania decyzji dotyczących sposobu prowadzenia upraw w kolejnym sezonie. Niezadowalająca rentowność Nie lada zagwozdkę mają producenci kukurydzy. Rok...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics