Nowe herbicydy na sezon 2023 od Corteva Agriscience

Międzynarodowa rolnicza firma badawczo-rozwojowa Corteva Agriscience wprowadza na rynek polski nowe produkty przeznaczone do ochrony zbóż i kukurydzy – herbicydy Starane™ Forte i Principal™ Flex. Nowe środki chwastobójcze w portfolio Cortevy realizują założenia firmy w zakresie produkcji nowoczesnych środków ochrony roślin. Są skuteczne, elastyczne w aplikacji, można je stosować w niższych dawkach, a dzięki szybkiemu rozkładowi substancji czynnych są bezpieczne dla roślin uprawianych następczo.

Nowe herbicydy na sezon 2023 od Corteva Agriscience

Starane™ Forte to nowa odsłona legendarnego produktu Corteva – Starane™. Wersja Forte zawiera innowacyjną substancję czynną Arylex™ active (halauksyfen metylu) oraz fluroksypyr meptylu i przeznaczona jest do zwalczania chwastów w zbożach ozimych i jarych. Starane™ Forte jest skuteczny w szerokim zakresie temperatur, już nawet od 2 do 25 stopni Celsjusza. Środek jest odporny na zmywanie przez deszcz po godzinie od wykonania zabiegu. Preparat zwalcza dymnicę pospolitą, jasnotę purpurową, bodziszki, przytulię czepną (w każdej fazie), chabra bławatka, gwiazdnicę pospolitą, mak polny, tasznik pospolity, rdestówka powojowatą i komosę białą.

Principal™ Flex, to preparat przeznaczony do nalistnego zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych 

Druga nowość, Principal™ Flex, to preparat przeznaczony do nalistnego, powschodowego zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych (chwasty prosowate), perzu, życicy oraz niektórych chwastów dwuliściennych w kukurydzy. Herbicyd zawiera trzy substancje czynne, tj. nikosulfuron, rimsulfuron i dikambę oraz sejfner, który zabezpiecza kukurydzę przed uszkodzeniem. Działa systemicznie, pobierany jest głównie poprzez liście chwastów i szybko przemieszczany w roślinie, wstrzymując jej wzrost i rozwój. Chwasty początkowo przebarwiają się, następnie całkowicie zamierają. Principal™ Flex stosuje się jednorazowo lub w dawkach dzielonych. W systemie dawek dzielonych plantatorzy kukurydzy mogą zwalczyć w niskiej dawce zarówno pierwsze, jak i wtórne wschody chwastów zagrażających uprawom kukurydzy.

Środek skutecznie eliminuje chwasty, ale jest łagodny dla kukurydzy, ponieważ zawiera specjalny sejfner, który zabezpiecza rośliny uprawne przed fitotoksycznym działaniem herbicydu. To związek chemiczny, który sprzyja szybszemu i pełniejszemu rozkładowi substancji czynnej w komórkach rośliny uprawnej. Ponadto, nie stwarza zagrożeń dla upraw następczych. Jesienią tego samego roku, po zbiorze kukurydzy można wysiewać zboża ozime, a wiosną i jesienią następnego roku – wszystkie rośliny uprawne.

Co więcej, Principal™ Flex można stosować łącznie z produktami mikrobiologicznymi zawierającymi Methylobacterium symbioticum, czyli bakterie wiążące azot z powietrza np. Utrisha™ N lub BlueN® od fazy 4 liścia właściwego kukurydzy (BBCH-14), zarówno jednorazowo lub w systemie dawek dzielonych.

Corteva ma za sobą bardzo dobry rok 2022

„Jesteśmy w momencie wielkich zmian technologicznych w rolnictwie. My w Corteva Agriscience rozumiemy kierunek i tempo tych zmian oraz wychodzimy im naprzeciw z naszym portfolio. Dlatego Corteva Agriscience stawia na nowoczesne substancje czynne i wprowadza nowe herbicydy pozwalające rezygnować z zabiegów doglebowych. Ponadto, Corteva umożliwia rolnikom łączenie zabiegów wykorzystujących tradycyjne środki ochrony roślin z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie zarządzania azotem i fizjologią roślin. Działania te pozwalają rolnikom realizować skuteczne programy ochrony zgodnie z nowymi wymaganiami środowiskowymi, a równocześnie oszczędzać na kosztach prowadzenia gospodarstwa,” – powiedział Przemysław Szubstarski, dyrektor Corteva Agriscience Polska.

Starane™ Forte i Principal Flex™ będą dostępne w sieci dystrybucji Corteva.

Źródło: Corteva Agriscience

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Hodowcy świń pod kreską: Duże przeceny na rynku wieprzowiny

Polscy producenci tuczników nie mają powodów do radości. Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni doszło do dużej przeceny żywca wieprzowego. Cena krajowych tuczników w kasie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj

Social Media

13,341FaniLubię
7,108ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics