Uwaga hodowcy ryb – dziś mija termin złożenia wniosków o odszkodowanie

Do środy 15 lipca, rolnicy, którzy z powodu ubiegłorocznej suszy lub powodzi ponieśli straty w chowie lub hodowli ryb słodkowodnych mogą ubiegać się o wsparcie. Wnioski przyjmują biura powiatowe ARiMR.

Nabór wniosków o tzw. pomoc suszową skierowany do hodowców ryb ruszył 1 lipca. Dotychczas ARiMR zarejestrowała 341 wniosków.

Dla kogo pomoc?

O pomoc mogą starać się rolnicy, którzy w 2019 r. prowadzili chów lub hodowlę ryb słodkowodnych w stawach rybnych położonych na obszarze gmin, w których wystąpiła w 2019 r. susza lub powódź w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Warunkiem koniecznym jest również posiadanie numeru identyfikacyjnego (EP) lub weterynaryjnego numeru identyfikacyjnego i złożenie do Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie sprawozdania za lata 2017 i 2018, zawierającego zestawienie powierzchni stawów rybnych oraz ilości wyprodukowanych ryb.

Nawet 100 tys. euro co roku dla nowych grup producentów

Stawka pomocy

Stawka pomocy wynosi 300 zł na 1 ha powierzchni gruntów pod stawami zarybionymi, przy czym wysokość pomocy dla jednego podatnika podatku rolnego nie może być większa niż równowartość w złotych 30 tys. euro. Wsparcie będzie udzielane w ramach pomocy de minimis w sektorze rybołówstwa i akwakultury.

15 lipca jest ostatnim dniem na złożenie wniosków o dofinansowanie. Dokumenty można składać w biurach powiatowych Agencji osobiście, o ile w danej placówce istnieje taka możliwość. Można je również dostarczyć do udostępnionych wrzutni – w tym przypadku do wniosku należy dołączyć dane kontaktowe (adres e- mail bądź nr telefonu komórkowego), na które Agencja przekaże informację o przyjęciu wniosku. Dokumenty można też przekazać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową.

Źródło: ARiMR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Słabnące euro wspiera unijne kontrakty na zboża i rzepak

Wzrost kursu dolara do euro, do najwyższego poziomu od 6 miesięcy, wywiera presję na amerykańskie kontrakty, ponieważ towary eksportowe z USA stają się droższe...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics