Uwaga na szajkę złodziei grasującą po gospodarstwach

Kradzieże sprzętu rolniczego i maszyn to problem, który spędza sen z powiek wielu rolnikom. W ostatnim czasie na terenie powiatu monieckiego odnotowano cztery kradzieże z włamaniem. Łupem złodziei padł ciągnik rolniczy, elektronarzędzia oraz olej napędowy.

Olej napędowy, elektronarzędzia i ciągnik rolniczy

W związku z częstymi włamaniami w powiecie monieckim, policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia przed kradzieżą. W miniony weekend, na terenie powiatu monieckiego policjanci odnotowali łącznie cztery takie zdarzenia. Na terenie gminy Mońki skradzione zostały elektronarzędzia. Przestępcy usiłowali również ukraść olej napędowy, jednak prawdopodobnie zostali spłoszeni przez właściciela posesji. W gminie Knyszyn łupem złodziei padł ciągnik rolniczy, natomiast w gminie Trzcianne skradzionych zostało 90 litrów oleju napędowego. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę niemal 14 tysięcy złotych.

Akcja jak z filmu: Policjant wskoczył na ciągnik i obezwładnił pijanego traktorzystę!

Dbając o własne mienie ważnym elementem jest zwrócenie szczególnej uwagi na jego właściwe zabezpieczenie. Należy zamykać drzwi i okna w pomieszczeniach gospodarczych, w których zostawia się sprzęt rolniczy i elektronarzędzia. Jeśli nie możesz odpowiednio zabezpieczyć tych pomieszczeń staraj się nie zostawiać tam cennych przedmiotów. Do tego typu zdarzeń dochodzi najczęściej na posesjach domów jednorodzinnych oraz na terenach wiejskich w porze wieczorowo – nocnej. Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza, dlatego zwracajmy uwagę na osoby nieznajome przebywające w rejonie naszych posesji. Skutki włamania dostrzega się zazwyczaj następnego dnia. Warto więc zastanowić się nad zamontowaniem alarmu oraz zadbać o oświetlenie posesji. Policjanci przypominają o oznakowaniu wartościowych przedmiotów  oraz wykonaniu ich zdjęć.

Jeżeli zauważysz coś niepokojącego REAGUJ I POWIADOM Policję dzwoniąc na numer 112.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here