Uwaga na wilki – podchodzą do gospodarstw!

Na terenie przyległym do wsi Rataje i Pietronki w województwie wielkopolskim grasują wilki. Władze gminy Chodzieży wystosowały komunikat ostrzegających mieszkańców przed niebezpiecznymi zwierzętami.

Uwaga na wilki - podchodzą do gospodarstw!
Uwaga na wilki – podchodzą do gospodarstw! Fot.: pixabay

Apel o zamykanie gospodarstw

Władze Chodzieży apelują  do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Proszą o zamykanie gospodarstw, oraz pilnowanie zwierząt:

„Prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. W związku z pojawiającymi się informacjami o obecności wilków na terenie przyległym do wsi Rataje i Pietronki.  Apelujemy do mieszkańców o szczególny nadzór nad zwierzętami i unikanie spacerów po lesie i okolicach terenów leśnych – czytamy w komunikacie.

Zabezpieczmy odpady komunalne

Władze apelują o zamykanie posesji i zabezpieczenie odpadów komunalnych tak, aby nie stały się one pożywieniem dla dzikiej zwierzyny.

Rolnik w obronie gospodarstwa udusił wilka gołymi rękami

Ostrzegają także, aby w przypadku kontaktu z wilkiem lub wilkami spokojnie się oddalić. W zdecydowanej większości przypadków wilki wyczuwając człowieka same się oddalają.

Pod żadnym pozorem nie wolno iść za wilkiem oraz zbliżać się do młodych wilcząt. Samice broniące młodych mogą być groźne. Wilki napotykając człowieka dość długo się przyglądają i dopiero wyczuwając zapach oddalają się.

MN/AgroNews Oprac. na podstawie: Gmina Chodzież

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − osiem =

Advertisement

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,901ObserwującyObserwuj
7,170SubskrybującySubskrybuj

Apel organizacji rolniczych do Komisji Europejskiej

14 października członkowie Rady Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych podczas swojego posiedzenia jednogłośnie zdecydowali o poparciu ostatniego stanowiska Copa-Cogeca dotyczącego przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej. Zwrócono...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE