Uwaga nowe oszustwo! Tym razem „na rynnę”

Fałszywi fachowcy wyłudzili od seniorów 4 tyś. złotych. Usługa polegała na wyminie rynien w domu jednorodzinnym.

Uwaga! Oszustwo „na rynnę”

Do zdarzenia doszło 22.02 około godziny 8:00. Na teren jednej z posesji mieszczącej się w gminie Lutocin (pow. żuromiński) przyjechało czterech mężczyzn, którzy nie podejmując żadnej rozmowy z domownikami (79 i 82 lata), zamieszkującymi w domu jednorodzinnym niemal od razu przystąpili do działa, demontując rynny z budynku. Hałas dochodzący z zewnątrz budynku zaciekawił domowników, którzy po wyjściu z domu zastali pracującą ekipę przy ich domu. Jeden z fachowców poinformował gospodarza, że wymieniają rynny na nowe. Zaskoczeni sytuacją seniorzy nie zgłosili sprzeciwu, ale również nie skonsultowali sytuacji z rodziną, a dokładnie wizyty jaką złożyła im niezapowiedziana ekipa remontowa.

Naciągacze swoją pracę wycenili na kwotę 5 tys. złotych

Początkowo przypuszczali, że to zięć zlecił usługę. Jak się później okazało nikt z rodziny nie umawiał wizyty fachowców. Prace naprawcze nie trwały długo. Po kilkunastu minutach starsze małżeństwo zostało poinformowane, że rynny zostały wymienione i pozostała kwestia zapłaty za wykonaną pracę. Naciągacze swoją pracę wycenili na kwotę 5 tys. złotych. Seniorzy uznali, że przedstawiona kwota jest zbyt wysoka za wykonana usługę, po czym oszuści zażądali od seniorów 4 tys. zł. Małżeństwo, aby uniknąć konfliktu przekazało im 4 tys. zł.

Pracownik ukradł rolnikowi worki z kukurydzą

O tej sytuacji starsi państwo opowiedzieli telefonicznie rodzinie, która przyjechała na miejsce. W żuromińskiej komendzie policji złożone zostało zawiadomienie w tej sprawie.

Autor: asp. Tomasz Łopiński
Źródło: Policja Mazowiecka

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics