Uwaga rolnicy! Nowa metoda oszustów – działają metodą na pracownika PIP!

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim na wniosek Prokuratury zastosował tymczasowe aresztowania wobec 57- latka i 55- latka z Warszawy. Mężczyźni podając się za pracowników Państwowej Inspekcji Pracy doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem, rolników z powiatu nowodworskiego i płońskiego. Policja apeluje jednocześnie do rolników, którzy zostali w podobny sposób oszukani, metodą na pracownika PIP, o zgłaszanie się do KPP w Nowym Dworze Mazowieckim, pod nr tel. 47 72 44 901.

Uwaga rolnicy! Nowa metoda oszustów – działają metodą na pracownika PIP!

Rolnik z gminy Zakroczym poszkodowany

Metod działania oszustów jest wiele, cel tylko jeden- skłonić do przekazania pieniędzy. Dwóch mężczyzn zostało w ostatnim czasie zatrzymanych przez zakroczymskich i nowodworskich policjantów. Jak ustalili mundurowi, 57- latek i 55- latek z Warszawy, działając wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem, rolnika z gminy Zakroczym.

Policjanci ustalili też, że jeden z zatrzymanych mężczyzn kilka dni wcześniej, w podobny sposób, doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem, rolnika z powiatu płońskiego.

Jak działają oszuści?

Podejrzani wprowadzili w błąd mieszkańca gminy Zakroczym, podając się za pracowników Państwowej Inspekcji Pracy. Następnie oszuści, działając pod pretekstem podejmowania czynności służbowych, zażądali od rolnika pieniędzy. Pokrzywdzony przekazał oszustom gotówkę.

Rolnik o wszystkim powiadomił policjantów, którzy natychmiast podjęli działania, zmierzające do zatrzymania oszustów.  W niedługim czasie, w Zakroczymiu, na skrzyżowaniu DW62 i DK7 w ręce mundurowych wpadł jadący renault 57- latek i jego 55- letni kolega. Na miejsce zgłosili się też pokrzywdzeni rolnicy, którzy od razu rozpoznali oszustów. Mundurowi zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy, którzy trafili do policyjnych cel. Następnie przedstawione zostały im zarzuty.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Nowodworski sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzn  3- miesięczne areszty.  57- latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 55- latek jak się okazało, działał w warunkach recydywy, dlatego górna granicy kary za to przestępstwo, może zostać zwiększona o połowę.

Uwaga rolnicy

Policja ostrzega przed tego typu oszustwami. W razie najmniejszych wątpliwości i podejrzeń należy zweryfikować informacje kontaktując się lub dzwoniąc na Policję. W ten sposób możemy uchronić nasze oszczędności i nie stać się ofiarą oszustów!

Policja apeluje do rolników, którzy zostali oszukani w podobny sposób, przez osoby podające się za pracowników Państwowej Inspekcji Pracy, aby zwracali się osobiście do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Paderewskiego 3 lub dzwoniąc pod całodobowy nr tel. 47 72 44 901 (213).

podkom. Joanna Wielocha/D.K
Źródło: KPP Nowy Dwór Mazowiecki

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W ciągu 5–10 lat spodziewane duże wzrosty sprzedaży żywności ekologicznej

Już blisko 80 proc. polskich konsumentów deklaruje kupowanie żywności ekologicznej – wynika z badania przeprowadzonego dla Polskiej Izby Żywności Ekologicznej przez Stowarzyszenie Delta Partner. Ten odsetek sukcesywnie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics