Valtra udostępnia bezpłatną aktualizację wspomagającą rolnictwo precyzyjne

Rolnictwo precyzyjne stanie się jeszcze bardziej precyzyjne, gdy klienci Valtry uzyskają dostęp do systemu Section Control 96 z funkcją Multiboom. Automatyczna Kontrola Sekcji była wcześniej w stanie podzielić belkę opryskiwacza zgodnego z ISOBUS, na przykład na 24 lub 36 sekcji. Dla porównania, nowy system Section Control 96 może podzielić belkę nawet na 96 różnych sekcji, a funkcja Multiboom umożliwia w pełni automatyczne jednoczesne sterowanie nawet trzema różnymi belkami roboczymi.

Valtra udostępnia bezpłatną aktualizację wspomagającą rolnictwo precyzyjne
Valtra udostępnia bezpłatną aktualizację wspomagającą rolnictwo precyzyjne

„Na przykład w siewniku, nawóz może być rozprowadzany w pierwszym układzie podającym, nasiona w następnym, a nawóz startowy lub drobny materiał siewny w trzecim.  W zależności od maszyny, zbiorniki nasion i nawozów są często podzielone na dwie lub więcej sekcji. Nowy system Section Control 96 z funkcją Multiboom może sterować każdą z tych sekcji i podajników z centymetrową dokładnością”, mówi specjalista ds. produktów Johan Grotell.

Funkcja idealna do do sterowania siewnikami, opryskiwaczami, rozrzutnikami

Nowa funkcja jest idealna do sterowania takimi narzędziami, jak siewniki, opryskiwacze, rozrzutniki i narzędzia do upraw międzyrzędowych zgodne z ISOBUS. Na przykład, jeśli wysięgnik 24-metrowego opryskiwacza jest podzielony na sekcje w odstępach 25-centymetrowych, powstaje aż 96 niezależnie sterowanych sekcji. Maszyna może mieć sekcje sterowane przez oddzielne podajniki w jednym, dwóch lub trzech kolejnych rzędach. Alternatywnie, jedno narzędzie może znajdować się z przodu ciągnika, a drugie z tyłu. Ponieważ szerokość maszyn rośnie z roku na rok, do ich precyzyjnego sterowania coraz bardziej wymagane jest zarządzanie maszynami rolniczymi ISOBUS. Im bardziej nieregularne pola, tym większa korzyść.

System Section Control firmy Valtra jest bardzo łatwy w obsłudze za pomocą ekranu dotykowego podłokietnika SmartTouch. Interfejs w nowej wersji jest podobny do starego, dodano tylko większą liczbę sekcji. Ciągnik musi być również wyposażony w układ automatycznego prowadzenia Valtra Guide i sterowanie narzędziami rolniczymi zgodnymi ze standardem ISOBUS”, dodaje Grotell.

Valtra udostępnia bezpłatną aktualizację wspomagającą rolnictwo precyzyjne
Valtra udostępnia bezpłatną aktualizację wspomagającą rolnictwo precyzyjne

System Section Control pomaga rolnikom lepiej wykorzystywać ich pola, eliminując nakładanie się sąsiednich przejazdów i luki między nimi. Jednocześnie oszczędza czas, wysiłek i paliwo a przy tym poprawia jakość i wielkość zbiorów. System Section Control może z łatwością dać co najmniej 5% oszczędność na materiałach wsadowych, takich jak nasiona, nawozy i środki ochrony roślin.

Co najważniejsze, klienci Valtry posiadający ciągniki 5-ej i 4-tej generacji, którzy już korzystają z systemu Section Control 36, będą mieli łatwy i bezpłatny dostęp do nowych funkcji po zaktualizowaniu oprogramowania ciągnika podczas następnego zaplanowanego serwisowania. Klienci korzystający z Section Control 24 mogą zakupić uaktualnienie do nowego systemu. Aktualizacja jest dostępna dla ciągników Valtra 5-ej generacji od zaraz, a dla ciągników Valtra 4-tej generacji będzie dostępna jeszcze w tym roku.

Źródło i fot.: Valtra

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rozmowy polsko-chińskie w sprawie eksportu polskich produktów rolno-spożywczych do Chin

Sekretarz stanu Jacek Czerniak spotkał się z LYU Weihong, wiceminister Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej (GACC) – instytucji odpowiedzialnej za dostęp importowanej żywności...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics