Głodził bydło – pójdzie siedzieć!

Sieradzcy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który znęcał się nad zwierzętami gospodarskimi. Jego rażące zaniedbania i brak właściwej opieki spowodowały śmierć 8 sztuk bydła i wycieńczenie kolejnych 7 zwierząt. W chwili zatrzymania gospodarz miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Głodził bydło - pójdzie siedzieć!
Głodził bydło – pójdzie siedzieć!

Sieradzka policja otrzymała sygnał, że w jednym z gospodarstw w gminie Sieradz może dochodzić do zaniedbywania hodowanego w nim bydła. „7 marca 2022 roku dzielnicowi wspólnie z pracownikami Inspekcji Weterynaryjnej oraz urzędu gminy pojechali pod wskazany adres, aby sprawdzić wiarygodność informacji.  Na miejscu odnaleźli 8 sztuk martwego bydła. Kilka zwierząt leżało wewnątrz budynku gospodarczego, a pozostałe obok niego. W gospodarstwie było jeszcze 7 sztuk bydła, które pozostawione bez pokarmu i wody było bardzo wycieńczone. Właścicielem gospodarstwa był 47-letni mieszkaniec gminy Sieradz, który w czasie interwencji był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Twierdził, że zwierzęta swobodnie chodziły po posesji i mogły znaleźć sobie pożywienie – relacjonuje asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka z KPP w Sieradzu.

47-letni gospodarz został zatrzymamy

Decyzją służby weterynaryjnej martwe bydło zostały zabezpieczone do dalszych badań. Natomiast żywe zwierzęta dzięki działaniom Urzędu Gminy w Sieradzu zostały przetransportowane do zastępczego gospodarstwa rolnego, aby zapewnić im opiekę i właściwe warunki bytowe. 47-letni gospodarz został zatrzymamy i przewieziony do komendy. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,8 promila alkoholu w organizmie. Trafił on do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Sieradzu został on oddany pod dozór policji.

Źródło: KPP Sieradz
Fot. poglądowe

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Rolnicy będą zadowoleni. Do poniedziałku pogodę będą kształtowały niże

Do poniedziałku pogodę będą kształtowały niże, z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie z domieszką powietrza pochodzenia arktycznego. Od wtorku lekkie ocieplenie i nadal deszczowo. W piątek zachmurzenie...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE