W czwartek rolnicy znów zablokują drogi

Rolnicy ponownie zablokują S3 węzeł Pyrzyce. Powodem protestów jest brak rozwiązań problemów branży rolnej, a nawet pogłębianie się tych problemów i dochodzenie nowych. Blokada zaplanowana jest na czwartek 06 czerwca 2024 r. w godzinach 10.00-12.00. 

W czwartek rolnicy znów zablokują drogi

Blokada będzie się odbywała na zasadach organizacyjnych, tak jak ta z 9 mają br. Jadąc od strony Szczecina ruch drogą ekspresową S3 będzie możliwy do węzła Gryfino, a od strony Gorzowa do węzła Pyrzyce. 

Przez blokadę będą przepuszczane wszystkie służby, pojazdy uprzywilejowane, transporty ponadgabarytowe, medycy.

Przez blokadę będą także przepuszczane osoby udające się do szpitala, na badania, na wizyty lekarskie, konsultacje lekarskie itp, pojazdy przewożące dzieci niepełnosprawne. Z uwagi jednak na nadużywanie tej formy w czasie poprzednich blokad (wiele osób próbowało oszukiwać), prosimy, aby ww. osoby zabrały ze sobą dokument pozwalający jednoznacznie stwierdzić, że dana osoba udaje się w celach medycznych. Informacja ta została przekazana policji i to policjanci zabezpieczający wjazdy na S3 będą weryfikować na podstawie dokumentu, czy dana osoba może przejechać S3.

Jaki jest powód protestów?

Powodem trwania protestu jest brak rozwiązań problemów branży rolnej, a nawet pogłębianie się tych problemów i dochodzenie nowych. Od początku protestów żaden postulat nie został spełniony, a obecnie pojawia się wizja, że będę dochodzić kolejne. „Bacznie przyglądaliśmy się wczorajszemu spotkaniu w Sejmie z Ministrem Rolnictwa oraz Marszałkiem Sejmu, lecz poza kilkoma konkretnymi i merytorycznymi wystąpieniami, była to ponownie jałowa dyskusja. Pojawiły się również propozycje pewnych rozwiązań ze strony Ministerstwa Rolnictwa dotyczące m.in. kredytów konsolidacyjnych, aktywnego rolnika, zmian w ubezpieczeniach rolnych, czy odtwarzaniu produkcji zwierzęcej, jednak wciąż są to tylko zapowiedzi, bez konkretów” – mówi Roman Waszczyk, rzecznik protestu.

Blokada będzie trwała tylko 2 godziny

Z uwagi na świadomość generowanych utrudnień w ruchu, zgodnie z ustaleniami ze służbami oraz władzami, blokada będzie trwała tylko 2 godziny (tak jak to zapowiadaliśmy poprzednio, że blokady będą trwały tylko kilka godzin i będą organizowane w wybrane dni) oraz odbędzie się poza godzinami szczytu komunikacyjnego. Mieszkańcy będą mogli swobodnie dojechać do pracy i potem wrócić bez przeszkód do domów.

MK/AgroNews

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zwyrodnialec strzelał z wiatrówki do kotów! Grozi mu więzienie

Wschowscy kryminalni zatrzymali 72-latka, który w jednej z miejscowości w powiecie wschowskim strzelał do kotów. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics