W malinach znalazł legwana

Nietypowe zgłoszenie otrzymał wczoraj dyżurny opolskiej policji. Mieszkaniec gminy Chodel poinformował tym, że w malinach znalazł olbrzymią, blisko metrową jaszczurkę. Wysłany na miejsce patrol ustalił, że znaleziskiem okazał się legwan, który zaniepokojony narastającym wokół niego zamieszaniem, wspiął się na drzewo. Dzięki pomocy pracowników urzędu gminy policjanci ustalili jego właściciela. Jak się okazało, nie była to pierwsza samotna wyprawa legwana.

W środę po godzinie 13.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim otrzymał telefon od zaniepokojonego mieszkańca gminy Chodel o tym, że chwilę wcześniej w malinach na swojej posesji znalazł olbrzymie egzotyczne zwierzę „typu waran”.

Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że znalezionym zwierzęciem jest legwan, który zaniepokojony narastającym wokół niego zamieszaniem wspiął się na pobliskie drzewo.

Policjanci dzięki pomocy pracowników urzędu gminy Chodel ustalili, że właścicielem zwierzęcia jest jeden z mieszkańców tej gminy i niedługo później metrowy jaszczur znalazł się w swoim domu.

Jak ustalili policjanci, nie było to pierwsze samowolne oddalenie się legwana. O tym, że zwierzę lubuje się w długich, samodzielnych wyprawach świadczy fakt, że został znaleziony aż w sąsiedniej miejscowości.

aspirant sztabowy Edyta Żur

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here