W puli ponad milion złotych – tegoroczne święto hodowli koni arabskich czystej krwi będzie wyjątkowe

Ponad milion złotych – tyle wynosi pula środków przeznaczona na nagrody dla hodowców koni, które wygrają rywalizacje podczas 42. Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi.

W ponad półwiecznej historii tego wydarzenia, a także w porównaniu z wieloma innymi tego typu imprezami w Europie i na świecie, tegoroczne święto hodowli koni arabskich czystej krwi będzie wyjątkowe.

Dzięki wsparciu ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, pula nagród wyniesie 998 tys. zł. Doliczając do tego nagrody Europejskiej Organizacji Konia Arabskiego (ECAHO) łączna wysokość nagród przekroczy milion złotych.

W załączniku prezentujemy sukcesy z 2019 i 2020 roku koni czystej krwi arabskiej z polskich hodowli. Większość z nich zobaczymy na pokazie tegorocznego Narodowego Czempionatu. 

42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, 51. Aukcją Pride of Poland oraz Summer Sale odbędą się w tym roku na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, w dniach 7-10 sierpnia. Organizatorem wydarzenia jest Polski Klub Wyścigów Konnych.

Na zdjęciu klacz WILDONA – wiceczempionka pokazu Mediterrean&Arab Countries Arabian Horse Championship Klaczy Starszych – Mentona (Francja, 2020 r.)

Materiały

Do pobrania
Najbardziej​_utytułowane​_w​_2019​_r​_i​_2020​_r​_polskie​_konie​_czystej​_krwi​_arabskiej.pdf 0.31MB

Źrodło: MRiRw

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − seventeen =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,126ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

ASF: rekomendacje dla producentów świń z województwa łódzkiego

Na polecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy Inspekcja Weterynaryjna podjęła w województwie łódzkim natychmiastowe działania. Działania w kierunku zwalczania...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE