Gembicka: W rolnictwie chodzi o ponadpartyjne porozumienie, a ja pokazałam swój pomysł na rolnictwo

Przedstawiłam swój pomysł na rolnictwo– powiedziała minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka przedstawiając rezultaty swojej pracy w kończącym się tygodniu.

W rolnictwie chodzi o ponadpartyjne porozumienie, a ja pokazałam swój pomysł na rolnictwo

Straty suszowe

Minister Anna Gembicka rozmawiała z przedstawicielami rolników na temat aplikacji suszowej i oceny strat spowodowanych przez suszę.

– Wobec rozbieżności w ocenie strat suszowych przez aplikację i komisje skłaniamy się do nowego sposobu tej oceny, jako średniej z tych źródeł. Jednocześnie opowiadamy się za rozdzieleniem produkcji roślinnej i zwierzęcej.

Dopłaty do kukurydzy

Minister Anna Gembicka poinformowała, że na końcowym etapie znajduje się rozporządzenie dotyczące dopłat do kukurydzy i zwiększenia puli środków na niskooprocentowane kredyty – 2 proc. Te propozycje zostaną następnie przekazane do akceptacji przez Komisję Europejską.

Rady społeczne przy KOWR

Szefowa resortu rolnictwa mówiła też o zmianach dotyczących działalności Rad społecznych przy Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Zmiany te służą transparentności działalności tych Rad.

Ochrona nazw

Kolejnym projektem zmian legislacyjnych jest projekt rozporządzenia, na mocy którego chronione będą nazwy produktów mięsnych, w taki sposób, aby nie były one używane do produktów roślinnych. Jak podkreśliła minister Anna Gembicka, jest to rozwiązanie wychodzące naprzeciw oczekiwaniom przedstawicieli branży mięsnej.

Rozwiązania systemowe

– W tym tygodniu została przedstawiona kolejna propozycja rozwiązań systemowych. To mój pomysł na rolnictwo, gdyż uważam, że chodzi w nim o ponadpartyjne porozumienie – podkreśliła minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka podczas konferencji prasowej.

Źródło i fot.; MRiRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PIORiN kontroluje przejścia graniczne z Ukrainą

Granica polsko-ukraińska jest równocześnie wschodnią granicą Unii Europejskiej. W związku z natężonym ruchem granicznym towarów, w Oddziałach Granicznych na granicy z Ukrainą, zwiększono obsadę...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics