Weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie roślin

Nowelizacja ustawy o ochronie roślin przewiduje, że obowiązek korzystania ze specjalnych punktów wwozu będzie dotyczył jedynie tych roślin, produktów roślinnych i przedmiotów importowanych spoza Unii Europejskiej do Polski, które podlegają granicznej kontroli fitosanitarnej.
 

 

\"\"

 

Dotychczas te towary musiały być wwożone przez wyznaczone punkty niezależnie od tego, czy podlegały obowiązkowej kontroli fitosanitarnej, czy nie. Ponadto zgodnie z nowelizacją, w przypadku opakowań drewnianych, jeśli znajdujący się w nich towar nie podlega kontroli fitosanitarnej, opakowania również nie będą nią objęte.

Czytaj także:
Prezydent RP zawetował zmianę ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych
Nieuczciwe praktyki i nadużycia w łańcuchu pokarmowym
Ceny gruntów rolnych stabilizują się!

Minister właściwy do spraw rolnictwa ogłosi w obwieszczeniu wykaz roślin, produktów roślinnych lub przedmiotów, które nie wymagają świadectwa fitosanitarnego, innych wymaganych dokumentów lub oznakowań. Tą samą drogą minister będzie ogłaszał wykaz towarów roślinnych, których wprowadzenie do Polski lub określonych stref chronionych jest zabronione.

Sejm uchwalił ustawę 10 czerwca 2014 r., a 2 lipca 2014 r. podpisał ją Prezydent. Ustawa wchodzi w życie 9 sierpnia 2014 r.

Źródło: sejm.gov.pl
Redakcja AgroNews, fot: freeimages.com
 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics