Weterynarze donoszą do CBA i prokuratury na Sawickiego

Porozumienie Wielkopolskie, zrzeszające organizacje weterynarzy, zawiadomiło w piątek CBA i prokuraturę ws. działań ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Weterynarze zarzucają mu, że nie określił wysokości opłat za kontrolę produktów pochodzenia zwierzęcego, co naraziło państwo na straty w wysokości 5 mln zł rocznie.

 

\"rolnictwo\"

 

– Sygnatariusze Porozumienia Wielkopolskiego, w związku z brakiem wyjaśnienia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącego opłaty za kontrolę produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do wywozu, zgodnie z zapowiedzią zawartą w komunikacie z dnia 14 października 2015 r., skierowali w dniu dzisiejszym zawiadomienie do CBA celem wszczęcia postępowania wyjaśniającego – czytamy w komunikacie zrzeszenia.

Zawiadomienie zostało złożone m.in. w związku z wypowiedzią podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tadeusza Nalewajka.

Czytaj także:
Protest pracowników inspekcji weterynaryjnej. Resort rolnictwa zapowiada podwyżki

Z wypowiedzi wiceministra "można wywnioskować, iż niewykonanie obowiązku ustawowego przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi może wynikać z faktu braku wyrażenia zgody przez producentów i przetwórców żywności na wprowadzenie nowych oraz podniesienie obecnych opłat" – piszą przedstawiciele Porozumienia w zawiadomieniu do CBA.

Porozumienie Wielkopolskie zrzesza cztery organizacje lekarzy weterynarii: Krajową Izbę Lekarsko-Weterynaryjną, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii Inspekcji Weterynaryjnej, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Lekarzy Wolnej Praktyki Medicus Veterinarius i SK NSZZ "Solidarność" Pracowników Weterynarii.

oprac. Kamila Szałaj
fot. flickr.com/Sterling College

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here