Wino i sarnina najlepsze na Ziemi Tarnowskiej

Białe wino, sarnina po szlachecku, pstrąg wędzony i masło rzuchowskie to produkty, które zwyciężyły w tegorocznym konkursie „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej”.

Jak informuje TVP Info, "w konkursie brało udział siedemnastu producentów oraz właścicieli gospodarstw agroturystycznych powiatu tarnowskiego. Komisja, której przewodniczył wicestarosta tarnowski Mirosław Banach, wybrała najlepszych w poszczególnych kategoriach.

Jak podkreślił wicestarosta, z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy.

– W powiecie tarnowskim jest spory potencjał, nie brakuje gospodarstw agroturystycznych na wysokim standardzie, mamy także bardzo ciekawe wyroby regionalne, które chcemy promować za pomocą takich właśnie przedsięwzięć – powiedział podczas ogłaszania wyników konkursu Mirosław Banach.

Rok temu, z powodu powodzi, konkurs nie był organizowany.

Wśród laureatów konkursu znalazły się: „sarnina po szlachecku” (z Galicyjskiego Gospodarstwa Agroturystycznego „U Kazika” z Ciężkowic); wino białe półwytrawne Solaris 2010 z winnicy „Zawisza” z Brzozowej; „prołziok – nierówny placek” z gospodarstwa agroturystycznego „Wimika” z Kowalowej oraz „masło rzuchowskie” z gospodarstwa ekologicznego z Janowic.

W kategorii produkt turystyczny – agroturystyka 1. miejsce zajęło gospodarstwo agroturystyczne SPA „Odnowa” z Biadolin Radłowskich. Jury wyróżniło także botwinkę po polsku i pstrąga wędzonego z dwóch gospodarstw agroturystycznych z Kończysk.

Zwycięzcy otrzymali prawo używania w celach reklamowych tytułu „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej 2011”. Wręczenie nagród odbędzie się w sierpniu podczas dożynek w Ryglicach".

Źródło: TVP Info, www.tvp.info, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here