Wpływ paszy zwierzęcej na efektywność produkcji rolnej na podstawie paszy dla kur i niosek

Jakość oraz skład paszy podawanej zwierzętom gospodarskim może mieć wprost kolosalny wpływ na wielkość produkcji rolnej, ale także na dobrobyt zwierząt, czy też stan środowiska naturalnego. Dlaczego warto stosować pasze najwyższej jakości? W tym artykule szczegółowo odpowiemy na to i inne pytania!

Wpływ paszy zwierzęcej na efektywność produkcji rolnej na podstawie paszy dla kur i niosek

Wybór paszy dla zwierząt, a wydajność produkcji w gospodarstwie

Odpowiednio zbilansowana pasza dla kur i innych zwierząt to kluczowy element rozwoju gospodarstwa, od którego zależeć może zarówno wielkość produkcji mięsa oraz jaj, jak również bilans finansowy prowadzonej fermy. Decydując się na paszę, która składa się wyłącznie z naturalnych składników, możemy mieć pewność, że dieta zwierząt, w tym także drobiu, będzie składać się ze wszystkich najważniejszych składników odżywczych, koniecznych do prawidłowego funkcjonowania. W ten sposób zminimalizujemy także ryzyko ewentualnych problemów zdrowotnych wśród inwentarza zwierzęcego, oraz obniżymy łączne koszty produkcji rolnej.

Jak wybrać odpowiednią paszę dla kur i niosek?

Prawidłowy dobór paszy dla kur to jeden z elementów, które w istotny sposób wpływają na wielkość produkcji jaj. Do prawidłowego funkcjonowania kury potrzebują bowiem wielu składników odżywczych, w tym między innymi wapnia, białka, fosforu oraz sodu. Dzięki tym produktom znoszone jajka będą cechować się odpowiednią wielkością oraz twardością skorupek, a więc mówiąc kolokwialnie, będą znacznie lepsze i bardziej okazałe. Wysokiej jakości pasza dla kur niosek, którą można kupić przez internet pod adresem https://www.sklep.atl-agro.pl/kategoria/drob-i-ptactwo/pasza-dla-kur/, na stronie internetowej sklepu ATL-AGRO, jest odpowiednio zbilansowana, dzięki czemu zapewni zwierzętom odpowiedni poziom zdrowia oraz kondycji, natomiast gospodarzowi wysoką jakość produkowanych jaj.

Jakie składniki odżywcze powinna zawierać zbilansowana pasza dla kur niosek?

Jak już wspominaliśmy w poprzednich akapitach, jakość paszy dla kur może mieć kolosalne znaczenie dla zdrowia i kondycji zwierząt. Na rynku dostępnych jest wiele mieszanek paszowych, które posiadają w swoim składzie najróżniejsze produkty. Warto jednak zastanowić się nad tym, jakie składniki odżywcze są absolutnie konieczne dla dobrostanu drobiu? Dobrze zbilansowana pasza dla kur powinna zawierać w sobie między innymi białka roślinne oraz zwierzęce, wapń, żelazo, cynk, fosfor oraz całą gamę witamin. Przydatne mogą być także dodatki roślinne w postaci zbóż lub otrębów. Z kolei w przypadku niosek warto postawić na dedykowane mieszanki paszowe, składające się głównie z białka i podstawowych minerałów oraz witamin. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że w sezonie letnim kury powinny otrzymywać w swojej diecie znacznie większą zawartość wody, koniecznej do zachowania zdrowia oraz kondycji. Wielu hodowców zwraca również uwagę na obecność w karmie enzymu o nazwie fitaza, który znacząco zmniejsza objętość wydalanego fosforu, a co za tym idzie, obniża zanieczyszczenie środowiska.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics