Kraksa na Dolnym Śląsku: Ciężarówka przewożąca mleko na boku

We wtorek 28 listopada 2023 roku w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu dotyczące przewróconej ciężarówki przewożącej mleko, która blokowała przejazd na autostradzie A4 na wysokości 180,9 km.

Wypadek ciężarówki przewożącej mleko

Po przyjęciu zgłoszenia Dyżurny strzelińskiej straży do akcji skierował dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiązowie, które już po dwunastu minutach od momentu zadysponowania dotarły na miejsce.

Wypadek ciężarówki przewożącej mleko

Po przeprowadzonym rozpoznaniu przez kierującego działaniem ratowniczym potwierdzono przewrócenie się przyczepy cysterny w poprzek drogi, blokując przejazd autostradą w kierunku Katowic. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Ze względu na charakter zdarzenia i utrudnienia atmosferyczne na miejsce zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego, która przy wsparciu zastępów z powiatu strzelińskiego udrożniła drogę.

Policja wraz z przedstawicielami zarządcy drogi w godzinach wieczornych przywróciła ruch kołowy na drodze.

Źródło i fot.:  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PIORiN kontroluje przejścia graniczne z Ukrainą

Granica polsko-ukraińska jest równocześnie wschodnią granicą Unii Europejskiej. W związku z natężonym ruchem granicznym towarów, w Oddziałach Granicznych na granicy z Ukrainą, zwiększono obsadę...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics