Wystartował Internetowy Konkurs KRUS “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Rozpoczął się Internetowy Konkurs KRUS “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. ODDAJ SWÓJ GŁOS NA NAJBEZPIECZNIEJSZE GOSPODARSTWO PRZEZ INTERNET!!!! SONDA ZNAJDUJE SIĘ POD ARTYKUŁEM I NA STRONIE GŁÓWNEJ AGRONEWS.COM.PL

Telewizja Interaktywna AgroNews już od 8 lat jako partner Ogólnokrajowego Konkursu KRUS “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, edukuje i informuje rolników o zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

Na naszym portalu  przeprowadzany jest Internetowy Konkurs “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Nasi widzowie wybiorą spośród laureatów wojewódzkich wyłonionych przez Kasę najbezpieczniejsze, ich zdaniem, gospodarstwo rolne.

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim brały osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą i ubezpieczone w KRUS.

Konkurs przebiegał w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym.

Do udziału w XVI edycji konkursu zgłoszono 1 087 gospodarstw indywidualnych (o 66 gospodarstw więcej niż w roku ubiegłym). Większość stanowiły gospodarstwa rolne o powierzchni 0-50 ha.

Gospodarstwa 16 finalistów XVI Ogólnokrajowego Konkursu BGR wizytowała i oceniała powołana przez Prezesa KRUS Centralna Komisja Konkursowa.

W ocenie Komisji wszystkie finałowe gospodarstwa wyróżniał: ład i porządek w obejściu, dobrze zaplanowane i utrzymane oraz oświetlone ciągi komunikacyjne, bardzo dobry stan techniczny maszyn i urządzeń, właściwie wyposażone warsztaty, dbałość o poszanowanie środowiska naturalnego.

Na wybrane gospodarstwo można głosować od 15 sierpnia do 15 września 2018 roku do godziny 00.00.

Zwycięzca konkursu internetowego otrzyma:

 • Nagrodę od sponsora konkursu –  firmy 365FarmNet: Tablet, 3 Active Boxy,  identyfikator dla pracownika oraz 6 miesięczny darmowy dostępu do modułu ActiveDoc. Nagroda pozwoli na prowadzenie automatycznej dokumentacji, zapewni optymalny podgląd na swoje maszyny oraz pozwoli oszczędzić czas.
 • Pamiątkową statuetkę od Prezes Telewizji Interaktywnej Agronews.

Zachęcamy do wyłonienia zwycięzcy spośród 16 laureatów wojewódzkich poprzez sondę poniżej: Zapoznajcie się Państwo z laureatami wyłonionymi przez KRUS i wybierzcie swojego faworyta!

Laureatami etapów wojewódzkich konkursu zostali Państwo:

 • Gabriela i Krzysztof Stachowiczowie z Siedlca w woj. dolnośląskim

Na powierzchni prawie 180 ha, w tym 75,6 ha gruntów własnych, zajmują się produkcją roślinną. Uprawiają pszenicę ozimą (50 ha), rzepak (30 ha) i kukurydzę (100 ha).

[gm album=2]

 • Sylwia i Mariusz Pawlakowie z Poddębic w woj. kujawsko-pomorskim

Prowadzą produkcję rolniczą na ok. 94 ha powierzchni, z czego  47,5 ha to grunty własne. Zajmują się głownie  uprawą buraka cukrowego (23 ha), pszenicy i rzepaku (30 ha). Ponadto hodują bydło mięsne, ok. 30 sztuk rocznie.

[gm album=4]

 • Aneta i Radosław Bakajowie z Wierzbicy w woj. lubelskim

Na 66 ha gruntów własnych i ok. 60 dzierżawionych rolnicy zajmują się  produkcją roślinną. Uprawiają zboża – pszenicę i rzepak.

[gm album=6]

 • Ewelina i Jan Cisakowscy z Gołaszyna w woj. lubuskim

Gospodarują na blisko  165 ha gruntów rolnych. Zajmują się produkcją roślinną: rzepaku (70 ha), pszenicy (70 ha) i buraków cukrowych (25 ha).

[gm album=5]

 • Wioletta i Adam Strachowie z Dańkowa w woj. łódzkim

Prowadzą na ok. 28,4 ha gospodarstwo –  produkcję sadowniczą, w którym na 99% użytków rosną jabłonie. Na pozostałych 1,5 ha mają grusze.

[gm album=7]

 • Maria i Stanisław Rychtarczykowie z Gronia w woj. małopolskim

Na 11,2 ha ziemi będącej w większości użytkami zielonymi, rolnicy prowadzą hodowlę owiec (ok. 100 szt.) oraz bydła (6 szt.). W okresie od maja do września owce są wypasane na Polanie Rusinowej w Tatrzańskim Parku Narodowego. W bacówce w tradycyjnej odzieży sprzedają wyprodukowane przez siebie  certyfikowane oscypki.

[gm album=8]

 • Marzena i Grzegorz Czerwonka z Woli Pawłowskiej w woj. mazowieckim

Gospodarują na ok. 45 ha gruntów. Głównym kierunkiem produkcji jest uprawa warzyw: buraków ćwikłowych, cebuli, kapusty białej, grochu. Ponadto sieją zbóża (35 ha) i buraki cukrowe (3 ha).

[gm album=9]

 • Sylwia, Andrzej i Paweł Janczyszynowie z Rożniątowa w woj. opolskim

Na powierzchni  82,6 ha produkują: buraki cukrowe – 12 ha, pszenicę – 27 ha,  rzepak – 28 ha, jęczmień – 9 ha i pszenżyto – 7 ha.  Ponadto hodują  trzodę chlewną  w cyklu zamkniętym – ok. 130 sztuk.

[gm album=10]

 • Natalia i Marcin Latałowie z Przerytego Boru w woj. podkarpackim

Zajmują się produkcją roślinną na ok. 100 ha gruntów, w tym  22,3 ha własnych. Uprawiają ziemniaki do produkcji frytek (ok. 60 ha) i zboża: pszenicę, pszenżyto.

[gm album=18]

 • Urszula i Bartłomiej Micunowie ze Starej Kolonii w woj. podlaskim

Powierzchnia gospodarstwa to ok. 18 ha (w tym 9 ha gruntów własnych). Hodują w trzech zautomatyzowanych kurnikach  rocznie ok. 18 000 kur, które produkują ok. 6 mln jaj wylęgowych – dziennie zbierają ich  ponad 20 000.  Ponadto na potrzeby gospodarstwa uprawiają zboża: owies i pszenicę.

[gm album=11]

 • Paweł Jan Hazuka z Banina w woj. pomorskim

Gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 10 ha specjalizuje się w  produkcji warzyw: ziemniaków, ogórków, kapusty, buraków ćwikłowych, marchwi, pietruszki i selera.  Wyprodukowane jarzyny są sprzedawane na okolicznych giełdach i targowiskach.

[gm album=12]

 • Mariola i Brunon Masny z Poręby w woj. śląskim

Na 70,8 ha gruntów prowadzą produkcję roślinną: buraki cukrowe  (15 ha) i zboża – pszenicę (40 ha),  rzepak (10 ha) kukurydzę i żyto.

[gm album=13]

 • Agata i Zbigniew Przyjemscy z Kamieńczyc w woj. świętokrzyskim

Produkcja rolnicza o profilu roślinnym  prowadzona jest na ok. 24 ha gruntów, w tym 11,8 ha własnych. Głównym źródłem dochodu jest  uprawa warzyw: marchwi, pietruszki, pasternaku, buraka ćwikłowego. W ramach płodozmianu siane są zboża.

[gm album=14]

 • Marlena i Wojciech Wydorscy z Biskupca w woj. warmińsko-mazurskim

Zajmują się hodowlą trzody chlewnej w cyklu otwartym, rocznie produkują 6 000 tuczników. Ponadto uprawiąją zboża konsumpcyjne i paszowe (po 20 ha rzepaku i pszenicy oraz  pszenżyto- 5 ha).

[gm album=15]

 • Izabela i Roman Wojtkowiakowie z Czarnej Wsi w woj. wielkopolskim

Gospodarstwo zajmuje się produkcją drobiu mięsnego (ok. 1 mln szt. w skali roku, w 6 -7 rzutach). Ponadto na 70  ha gruntów, w tym ok. 27 ha własnych prowadzą produkcję roślinną: kukurydzę, pszenżyto i żyto.

[gm album=16]

 • Andżela i Zygmunt Stępień z Kiczarowa w woj. zachodniopomorskim

Gospodarstwo o powierzchni ok. 155 ha, o roślinnym profilu produkcji: rzepak (50 ha), pszenica (50 ha), żyto (20 ha), pszenżyto (20 ha); hobbystycznie utrzymują pasiekę składającą się z 11 uli i staw rybny.

[gm album=17]

 

Gala wręczenia nagród odbędzie się 21 września 2018 roku, podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach k. Poznania.

Internetowy Konkurs KRUS “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

[poll id=”2″]

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 − jeden =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
6,510SubskrybującySubskrybuj

ASF pustoszy małe hodowle

Afrykański Pomór Świń zaczął atakować małe gospodarstwa. W trzech nowo potwierdzonych ogniskach zutylizowano 64 świnie.  Główny Lekarz Weterynarii poinformował o stwierdzeniu 37-39 ogniska afrykańskiego pomoru...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE