Wystartowały siewy buraków. Na co musisz zwrócić uwagę?

W rejonie plantacyjnym Pfeifer & Langen Polska 15 marca rozpoczęto siewy buraków na kampanię 2024. Decyzję o rozpoczęciu uprawy przedsiewnej i siewu buraków należy podejmować indywidualnie, biorąc pod uwagę warunki na polu, temperaturę gleby, jej wilgotność oraz prognozę pogody.

Wystartowały siewy buraków. Na co musisz zwrócić uwagę?

Zbyt wczesny wjazd w pole szczególnie na glebach cięższych, o dużej wilgotności może spowodować uszkodzenie struktury gleby. W przypadku stosowania technologii uprawy pasowej ten czynnik trzeba wziąć szczególnie pod uwagę ze względu na głębsze, niż w klasycznej uprawie przedsiewnej, działanie redlic wykonujących spulchnienie gleby. Należy też pamiętać, że im krótszy jest okres od zainicjowania procesu kiełkowania do wschodów buraków, tym większe są szanse na zdrowe siewki.

Dostarczone nasiona na sezon 2024 gwarantują wschody na poziomie min. 94% po 10 dniach w temperaturze 10 stopni C. Nieprawidłowo wykonana uprawa przedsiewna, przymrozki poniżej minus 3 stopnie C, szkodniki wczesnych faz rozwojowych buraków i niekorzystne warunki wilgotnościowe na plantacji mogą obniżyć polową zdolność wschodów w stosunku do już skiełkowanych nasion w glebie.

Źródło: LIZ

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rozmowy polsko-chińskie w sprawie eksportu polskich produktów rolno-spożywczych do Chin

Sekretarz stanu Jacek Czerniak spotkał się z LYU Weihong, wiceminister Generalnej Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej (GACC) – instytucji odpowiedzialnej za dostęp importowanej żywności...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics