XIII Małopolska Giełda Agroturystyczna

Wielkimi krokami zbliża się kolejna Małopolska Giełda Agroturystyczna. Tegoroczna, XIII już, edycja wydarzenia odbędzie się w nadchodzący weekend w Krakowie, tj. w sobotę 24 kwietnia w godz. od 10.00 do 18.00 i w niedzielę 25 kwietnia od godz. 09.00 do 15.30. Organizacja imprezy jest zaplanowana w dwóch miejscach; w holu budynku Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego, mieszczącym się przy al. 29 Listopada 46 oraz w klubie akademickim ARKA przy al. 29 Listopada 50. Giełda jest połączona z  konferencją pt. „Znaczenie markowego produktu turystyki wiejskiej w rozwoju lokalnych środowisk”.

Tegoroczne wydarzenie jest organizowane przy współudziale kilku instytucji: Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Małopolskiego Stowarzyszenia Doradztwa Rolniczego, Małopolską Izbę Rolniczą, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Centrum Doradztwa Rolniczego O/Kraków, Stowarzyszenia Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne oraz Góralskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Patronat medialny nad tegoroczną Małopolską Giełdą Agroturystyczną objęła m.in. Telewizja Interaktywna AgroNews.

Głównymi celami organizacji Giełdy jest promocja turystyki wiejskiej oraz przedstawienie atrakcyjnej oferty wypoczynku.
Podczas całego weekendu odbywać się będzie szereg imprez towarzyszących, takich jak seminaria, wykłady, kiermasze, w tym kiermasz ogrodniczy, a także pokazy florystyczne pracowników i studentów UR.

Będą miały miejsce wystawy rękodzieła, występy zespołów folklorystycznych. Przede wszystkim pokazane zostaną prezentacje gospodarstw z Małopolski i innych regionów Polski. Smakosze będą mogli spróbować smakołyków na degustacjach potraw regionalnych. Również dla najmłodszych przewidziane są konkursy i zabawy, a także wystawa zwierząt gospodarskich.

Odbędzie się też konferencja poświęcona tematyce agroturystycznej, na której wstąpią  goście z zagranicy. Swoimi doświadczeniami na polu agroturystyki podzielą się z nami goście z Węgrzech; o kierunkach jej rozwoju opowiedzą goście ze Słowacji, zaś reprezentanci Francji wyjaśnią pojęcie tzw. fermy pedagogicznej.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Szczegółowe informacje:
Centrum Kształcenia Ustawicznego UR
tel.: 12 662 51 74
tel./fax: 12 662 51 75
mail: biurocku@ur.krakow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here