XVI Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AgroShow 2014

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW odbędzie się w Bednarach już po raz szesnasty, tym razem w dniach 19-22 września 2014 roku. Impreza organizowana jest przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz wystaw rolniczych, nie tylko tych krajowych.

 

\"\"

 

To największa plenerowa wystawa rolnicza organizowana w Europie, dlatego nie może na niej zabraknąć producentów wszystkich światowych marek maszyn i urządzeń rolniczych. Warto podkreślić, że AGRO SHOW już od kilku lat pełni rolę najbardziej kompleksowej imprezy rolniczej w Polsce, gdzie prócz producentów maszyn swoją ofertę prezentują firmy wytwarzające nawozy, środki ochrony roślin, nasiona, a także przedsiębiorstwa z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem.

Podczas trwania wystawy, jak każdego roku, rolnicy będą mieli możliwość uzyskania wyczerpujących informacji w jednym z punktów doradczych agend rządowych, w tym między innymi: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ARiMR, Państwowej Inspekcji Pracy, KRUS, Agencji Nieruchomości Rolnej, Agencji Rynku Rolnego oraz Ośrodków Doradztwa Rolniczego.

Jeśli chodzi o liczby, w roku 2014 wystawa AGRO SHOW będzie wyglądała podobnie jak edycja ubiegłoroczna, czyli:
– blisko 800 wystawców z 20 krajów,
– 150 tys. m2 – powierzchnia wynajęta przez wystawców,
– 120 ha – całkowita powierzchnia wystawy.

Organizator ponownie spodziewają się blisko 150 tys. odwiedzających z kraju i zagranicy.
Na wszystkich zwiedzających będą czekać bezpłatne parkingi i katalogi wystawy, a grupy zorganizowane mogą liczyć na zwrot kosztów dojazdu na wystawę ze strony PIGMIUR.

W trakcie AGRO SHOW odbędą się:

– Pokazy maszyn podczas pracy – Od piątku do niedzieli na specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych będzie można zobaczyć ciągniki i maszyny podczas pracy, a także osobiście sprawdzić ich działanie. Zwiedzający dostaną wyjątkową okazję do porównania różnych rozwiązań technicznych i poznania ich wpływu na jakość pracy maszyn, czy nawet testowania różnych technologii. Natomiast w tzw. ringu będą prezentowane wybrane nowości wystawy, opryskiwacze, ładowarki teleskopowe i ładowacze czołowe oraz rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego.
Podsumowanie Ogólnokrajowego konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – to już dwunasta edycja tego wydarzenia.

– Finały i rozstrzygnięcia konkursów organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych:

  •  "Mechanik na Medal" – trzecia edycja konkursu na najlepszego mechanika serwisowego maszyn rolniczych,
  •  "Młody Mechanik na Medal" – druga edycja konkursu adresowanego do uczniów szkół rolniczych, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania w zakresie obsługi technicznej maszyn rolniczych, a także podnosić poziom wiedzy i umiejętności dotyczącej techniki rolniczej. Konkurs ten spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem – finał odbędzie się w piątek, który tradycyjnie nazywany jest dniem dla szkół.
  • Centrum Nowoczesnego Rolnictwa – prezentacja najnowszych rozwiązań w branży rolniczej.
  • AGRO SHOW Gra – rodzaj gry plenerowej przygotowanej głównie z myślą o młodzieżowej części odwiedzających.

Nowości na AGRO SHOW 2014

PIGMIUR podąża za najnowszymi trendami i odpowiada na potrzeby wystawców i zwiedzających, co roku wprowadzając na AGRO SHOW ulepszenia organizacyjno-techniczne. Tym razem będą to:

– Linie meleksowe – impreza AGRO SHOW ma charakter plenerowy i rozmieszczona jest na ogromnej powierzchni lotniska Bednary, gdzie do tej pory brakowało zorganizowanej komunikacji. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom odwiedzających, chcących w ciągu jednego dnia zobaczyć wszystkie stoiska oraz atrakcje. W dniach 19-22 września planujemy premierowo uruchomić regularne linie meleksowe, kursujące na stałych trasach, którymi będzie można przemieszczać się na ternie wystawy. W związku z tym zwiedzanie AGRO SHOW będzie zdecydowanie prostsze.

– Aplikacja AGRO SHOW – już we wrześniu za pośrednictwem strony www.agroshow.pl oraz sklepu Android Play za darmo i bez konieczności rejestracji, będzie można pobrać aplikację na urządzenia mobilne. Obecnie trwają ostatnie prace testowe. W aplikacji znajdą się aktualne informacje na temat wystawy, jej plan, spis wystawców, schemat linii meleksowych, rozkład jazdy autobusów z dworca PKP w Pobiedziskach itp. Będzie to narzędzie, które z pewnością ułatwi poruszanie się po tegorocznym AGRO SHOW.

Źródło i foto: Poska  Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych
Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here