Z głodu i pragnienia zdechło 4,4 mln kur nieśnych! Jedna z największych ferm w Europie zamknięta

Rosyjskie naloty na infrastrukturę ukraińską doprowadziły do wyłączenia z użytkowania jednej z największych ferm kur nieśnych w Europie – Chornobaivska – należącej do holdingu Avangard. Do zakładów nie płynął prąd elektryczny ani woda. W efekcie z głodu i pragnienia zdechło 4,4 mln kur nieśnych.

Z głodu i pragnienia zdechło 4,4 mln kur! Największa ferma kur nieśnych w Europie zamknięta

Straty na skutek inwazji rosyjskiej wynosi około 330 milionów dolarów

Nie można oczekiwać, że zakłady wznowią produkcję w jakimkolwiek przewidywalnym czasie. Wojska rosyjskie ukradły bowiem z fermy wszystkie wartościowe rzeczy więc jakakolwiek produkcja, nawet po wznowieniu dostaw elektryczności, nie będzie możliwa. Avangard ocenia, że suma strat przedsiębiorstwa na skutek inwazji rosyjskiej wynosi około 330 milionów dolarów.

Białoruś zamyka się na nasz drób

Spółka informuje także, że zniszczenie i wyłączenie z produkcji zakładów Chornobaivska może skutkować nie tylko zmniejszeniem ukraińskiego eksportu jaj, ale nawet brakami jaj w Ukrainie.

Źródło: KIPDiP

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. A gdzie som obrońcy pszyrody i zwieszont? Już mi Putina zabójcę kur oprotestować i dożywocie zasądzić. No czerwono-zieloni do dzieła! Pikiety, protesty ulica i zagranica…

  2. Ów „holding” wprawdzie dawał pracę tysiąc tysiącu kołchoźników, ale przez niego wiele małych gospodarstw na Ukrainie tej pracy nie miało, a bogacił się Holender, Niemiec, ukraiński oligarcha.
    Gdyby babci w Białokiernicy prądu i wody zabrakło, ona by swoje 7 kurek i koguta na podwórko i wszystko byłoby dobrze.

  3. Że też nie pomyślano by kury wypuścić. Kurowate w naturze dają radę. W pewnym momencie zarząd i pracownicy musieli zdawać sobie sprawę z tego że sytuacja się nie poprawi prądu nie będzie i wody nie będzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dziś Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics