Z pola zniknęły części do maszyny. Rolnik znalazł je w skupie złomu

Z pola uprawnego w gm. Sępopol skradziono metalowe talerze od wału służącego do kruszenia ziemi. Pokrzywdzony zanim zawiadomił o sprawie, szukał swojej własności w punktach skupu metali w Bartoszycach, jednak bezskutecznie. Po zgłoszeniu kradzieży i rozmowie z policjantem pojechał do sąsiednich gmin i w skupie złomu w Reszlu znalazł część skradzionych elementów walca. Policjanci pilnie skontaktowali się z funkcjonariuszami z Kętrzyna, którzy ustalili personalia sprzedającego. Chwilę później kryminalni z Bartoszyc w gm. Korsze zatrzymali 42-latka, który przyznał się do kradzieży. Trafił za kraty i już usłyszał zarzut przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Z pola zniknęły części do maszyny. Rolnik znalazł je w skupie złomu

W poniedziałek (1.07.24 r.), kryminalni z Bartoszyc w jednej z mieszkaniec gm. Sępopol przyjęli zawiadomienie o przestępstwie kradzieży metalowych talerzy od wału kruszącego ziemię. Sprzęt rolniczy pozostawiony był na polu uprawnym, a rolnik zauważył stratę w sobotę 29 czerwca br. Mężczyzna zdając sobie sprawię, że najprawdopodobniej złodziej sprzedał skradzione elementy na skupie złomu sprawdził te punkty w Bartoszycach. Nie znalazł swojej własności. W trakcie rozmowy z policjantami przy składaniu zawiadomienia dowiedział się, że policjanci będą szukać skradzionych przedmiotów w skupach złomu w gminach sąsiadujących z powiatem bartoszyckim, gdyż złodzieje często zadają sobie trud i wywożą łupy poza obszar swojej „działalność”.

Rolnik znalazł swoje części od maszyny na złomie

Zasugerowany tą rozmową pokrzywdzony zaraz po zakończeniu przesłuchania pojechał do punktów skupu w Korszach, a następnie w Reszlu i zadzwonił do policjantów z informacją, że znalazł tam 4 z 10 skradzionych talerzy. Policjanci pilnie skontaktowali się z funkcjonariuszami z Kętrzyna, którzy ustalili personalia sprzedającego. Chwilę później kryminalni z Bartoszyc w gm. Korsze zatrzymali 42-latka, który wiedział w jakiej sprawie przyjechali policjanci. Mężczyzna przyznał, że ukradł metalowe elementy z pola w gminie Sępopol. Swoje zachowanie tłumaczył chęcią szybkiego i łatwego zarobku. Trafił za kraty. Usłyszał zarzut przestępstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Bartoszyce

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Terminy na dostosowanie miejsc do przechowywania nawozów naturalnych. MRiRW wyjaśnia

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismem z dnia 15 lipca 2024 r. odniosło się do prośby Izby Rolniczej w Opolu o przedstawienie obecnie obowiązujących...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics