Anna Gembicka odwiedziła dwie nowo przejęte szkoły rolnicze

Sekretarz stanu Anna Gembicka odwiedziła dwie nowo przejęte szkoły rolnicze w Bielicach i Samostrzelu (na terenie woj. kujawsko-pomorskiego). Szkoły te od 1 stycznia 2021 r. uzupełniły sieć szkół rolniczych, dla których organem prowadzącym i sprawującym nadzór pedagogiczny jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obecnie Minister prowadzi 59. szkół rolniczych w kraju, w tym 7. w województwie kujawsko-pomorskim.

Z wizytą w Bielicach i Samostrzelu
Z wizytą w Bielicach i Samostrzelu Foto: MRiRW

Szkoły mają ważne znaczenie  w rozwoju rolnictwa

Wiceminister Anna Gembicka dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w proces przekazania, zarówno szkoły w Bielicach, jak i szkoły w Samostrzelu, podkreśliła jak ważne znaczenie mogą one mieć w rozwoju i unowocześnianiu polskiego rolnictwa, szczególnie w województwie kujawsko-pomorskim.

Przed całym sektorem rolno-spożywczym stoją coraz to nowsze wyzwania związane z technologiami produkcyjnymi, agrotroniką, stosowaniem zasad dobrej praktyki rolniczej, bezpieczeństwem żywności. Wdrożenie tych zmian uwarunkowane jest właściwym wykształceniem i wyposażeniem przyszłych rolników w fachową wiedzę, która ma im pomóc podwyższać efekty produkcyjne gospodarstw rolnych.

Szanse na bliższą współpracę z instytutami naukowymi

Anna Gembicka podkreśliła, że przejęcie szkół rolniczych pod nadzór Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwiększa szanse na bliższą współpracę z instytutami naukowymi, na przenoszenie nowych rozwiązań z laboratoriów naukowych do produkcji w sektorze rolno-spożywczym, także na wymianę doświadczeń z uczelniami rolniczymi oraz ośrodkami doradztwa rolniczego w kreowaniu procesów innowacji gospodarczych, służących zwiększaniu konkurencji polskiego rolnictwa.

Wiceminister wyraziła nadzieję, że wszystkie szkoły rolnicze skupione w sieci szkół rolniczych MRiRW będą wymieniać się pomysłami, projektami, informacją i wiedzą, tak aby prężnie się rozwijać i pełnić rolę centrów edukacji rolniczej.

Kolejne szkoły rolnicze pod skrzydłami Ministerstwa Rolnictwa

Pełne wsparcie merytoryczne i finansowe zapewnia Minister

Sekretarz stanu Anna Gembicka na ręce dyrektorów nowo przejętych szkół rolniczych złożyła życzenia wszelkiej pomyślności, skutecznej realizacji planów rozwojowych oraz zapewniła o pełnym wsparciu merytorycznym i finansowym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Źródło: MRiRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dramat na polu. Rozrzutnik wciągnął rolnika

Policjanci z Lubartowa wyjaśniają przyczyny i okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło wczoraj w gminie Ostrówek. Podczas prac z użyciem rozrzutnika rolniczego śmierć poniósł...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE