Advertisement

Zabrał Ursusa ze stodoły i odjechał jak swoim

Za przestępstwo zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego pojazdu użycia odpowie 22-letni mieszkaniec Tarnowa. Bez zgody właściciela wszedł na jego posesję i z zamkniętej stodoły wyprowadził zaparkowany tam traktor Ursus, po czym odjechał nim jak swoim.

Zabrał Ursusa ze stodoły i odjechał jak swoim
Zabrał Ursusa ze stodoły i odjechał jak swoim. Zdjęcie poglądowe

22-letni tarnowianin zabrał ciągnik i porzucił na polach

Do zdarzenia doszło dwa tygodnie temu w podtarnowskiej wsi Pawęzów. Wówczas w Komisariacie Policji Tarnów-Centrum pojawiła się córka poszkodowanego i zgłosiła, że traktor jej ojca zamiast w ich stodole, został ujawniony przez sąsiada w polach. Kobieta twierdziła, że ktoś bez wiedzy ojca zabrał pojazd i porzucił go z dala od domu.

Policjanci zaczęli działać i szybko potwierdzili wersję zgłaszającej. Okazało się, że za wszystkim stoi 22-letni tarnowianin, który wykonywał prace zlecone przez jednego z okolicznych rolników jego ciągnikiem. Prace polegały na wywożeniu drewna z lasu. Podczas jednego takiego przejazdu zakopał pojazd w błocie. Aby wydobyć go z pułapki, wpadł na pomysł, że skorzysta z Ursusa należącego do ojca zgłaszającej i z jego pomocą wyciągnie zagrzebany w lesie ciągnik. Nie mówiąc nic właścicielowi, tak właśnie zrobił. Zakradł się do stodoły i niezauważony przez nikogo, odjechał w stronę lasu. Niestety jego plan do końca nie wypalił, bo nie udało mu się wyciągnąć jednego traktora drugim. Porzucił wiec Ursusa w polach zaraz po tym, jak zabrakło paliwa w baku.

Skupował bydło i nie płacił. Milionowe straty poszkodowanych dostawców

Policjanci z Tarnowa zarzucili mężczyźnie krótkotrwały zabór pojazdu mechanicznego – przestępstwo zagrożone w tym przypadku karą pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat. 22-latek przyznał się do niego i chciał skorzystać z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

Źródło: KPP Tarnów

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Fala podwyżek cen żywności dopiero nadejdzie

Bardzo interesujący wywiad Marcina Łojewskiego, członka zarządu Kaufland Polska, dla Business Insider Polska na temat cen żywności. - Fala podwyżek cen żywności dopiero nadejdzie. Choć...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE