ZAGŁOSUJ na najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w kraju! Internetowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2021” wystartował

Rozpoczął się Internetowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2021”. ODDAJ SWÓJ GŁOS NA NAJBEZPIECZNIEJSZE GOSPODARSTWO!!!

W tym roku partnerem strategicznym Internetowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” została firma Generali Agro.

W ostatniej edycji Konkursu Internetowego  „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” zwyciężyła Pani Renata Wiesner z Bieńkowic w woj. śląskim w towarzystwie Prezes KRUS dr Aleksandry Hadzik.

Internetowa edycja Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2021”

Telewizja Interaktywna AgroNews już od 11 lat jako patron medialny Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy  z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa edukuje i informuje rolników o zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

Na portalu AgroNews.com.pl we współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz partnerem strategicznym edycji internetowej firmą Generali Agro odbędzie się  „Internetowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2021”.  Firma Generali Agro (dawniej Concordia Ubezpieczenia) świadczy usługi ubezpieczeniowe w Polsce od ponad 20 lat, będąc jednocześnie jednym z wiodących graczy w segmencie ubezpieczeń rolnych. Już po raz kolejny włączyła się w promocję bezpieczeństwa na wsi.

Zagłosuj na jedno z 16 gospodarstw

Spośród 16 najbezpieczniejszych gospodarstw  wybranych przez wojewódzkie komisje konkursowe do etapu centralnego, nasi widzowie wybiorą JEDNO – najbezpieczniejsze ich zdaniem gospodarstwo rolne.

Celem konkursu organizowanego przez KRUS jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz rozpowszechnianie informacji dotyczących zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym. Udział w działaniu brały osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą – ubezpieczone w KRUS.

Konkurs przebiegał w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Do udziału w XVIII edycji zgłoszono 906 gospodarstw indywidualnych. Większość z nich stanowiły gospodarstwa rolne o powierzchni 0-50 ha (było ich 656, tj. 72,4% ogółu zgłoszonych), o mieszanym profilu produkcji (391 gospodarstw, tj. 43,2% ) i produkcji roślinnej – zbóż (220 gospodarstw, tj. 24,3%).

Gospodarstwa 16 wojewódzkich finalistów XVII Ogólnokrajowego Konkursu BGR wizytowała i oceniała powołana przez Prezesa KRUS Centralna Komisja Konkursowa.

W ocenie Komisji wszystkie finałowe gospodarstwa wyróżniał: ład i porządek w obejściu, dobrze zaplanowane i utrzymane oraz oświetlone ciągi komunikacyjne, bardzo dobry stan techniczny maszyn i urządzeń, właściwie wyposażone warsztaty, dbałość o poszanowanie środowiska naturalnego.

Wyniki XVIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne dostępne są na internetowej stronie www.krus.gov.pl

Na wybrane gospodarstwo można głosować od 21 sierpnia od godziny 8:00 do 20 września 2021 roku do godziny 00:00.

Zwycięzca konkursu internetowego otrzyma:

 • Nagrodę od sponsora konkursu –  firmy Generali Agro voucher w kwocie 1000 zł  na zakupy sprzętu przeciwpożarowego i odzieży ochronnej.
 • Nagrodę od Prezes Telewizji Interaktywnej AgroNews: statuetkę oraz voucher do spa dla dwóch osób.

Zachęcamy do wyłonienia zwycięzcy spośród 16 laureatów wojewódzkich poprzez sondę poniżej. Zapoznajcie się Państwo z laureatami wyłonionymi przez KRUS i wybierzcie swojego faworyta!

Laureatami etapów wojewódzkich konkursu zostali:

 • Państwo Ewa i Robert Truchelowie z województwa podlaskiego

Państwo Ewa i Robert Truchelowie prowadzą 40-hektarowe gospodarstwo rolne w powiecie zambrowskim, w województwie podlaskim. Od 200 macior uzyskują rocznie ok. 8 000 prosiąt. Na posiadanych gruntach uprawiają zboża na paszę.

 • Pan Marcin Wasiniewski z województwa kujawsko-pomorskiego

Gospodarstwo rolne Pana Marcina Wasiniewskiego znajduje się w gminie Tuchola w województwie kujawsko-pomorskim. Rolnik zajmuje się produkcją roślinną. Na powierzchni 70 ha uprawia pszenicę, pszenżyto, kukurydzę i jęczmień.

 • Państwo Wioletta i Janusz Mrozowie z województwa śląskiego

Państwo Wioletta i Janusz Mrozowie są właścicielami gospodarstwa rolnego położonego w powiecie cieszyńskim w województwie śląskim. Na prawie 120 ha gruntów uprawiają kukurydzę, rzepak i pszenicę.

 • Państwo Mariola i Andrzej Lisowie z województwa pomorskiego

Gospodarstwo rolne Państwa Marioli i Andrzeja Lisów znajduje się na Kaszubach w województwie pomorskim. Prowadzona jest w nim produkcja roślinno-zwierzęca. Na powierzchni 35 ha uprawiane są pszenica, rzepak i soja. Ponadto Państwo Lisowie zajmują się hodowlą 20 sztuk bydła opasowego oraz 500 sztuk świń.

 • Państwo Dorota i Michał Zielińscy z województwa świętokrzyskiego

Państwo Dorota i Michał Zielińscy prowadzą gospodarstwo rolne o pow. 60 ha. Zajmują się produkcją trzody chlewnej – rocznie hodują od 1 600 do 1 800 tuczników. Produkują ponadto pszenicę, jęczmień i kukurydzę. Prowadzenie gospodarstwa rolnego łączą z dodatkową działalnością pozarolniczą (prowadza skup i ubój trzody chlewnej).

 • Państwo Agnieszka i Mirosław Ignaszakowie z województwa zachodniopomorskiego

Państwo Agnieszka i Mirosław Ignaszakowie prowadzą gospodarstwo rolne w gminie Tuczno w województwie zachodniopomorskim. Na 105 ha gruntów produkują ziemniaki jadalne, rzepak, pszenicę, pszenżyto i groch pastewny.

 • Państwo Anna i Tomasz Dudkowie z województwa małopolskiego

Gospodarstwo rolne Państwa Anny i Tomasza Dudków znajduje się w powiecie miechowskim w Małopolsce. Na 30 ha gruntów rolnicy produkują przede wszystkim ziemniaki i kapustę, a także zboża.

 • Państwo Agnieszka i Zbigniew Capałowie z województwa lubelskiego

Gospodarstwo rolne Państwa Agnieszki i Zbigniewa Capałów położone jest pod Lublinem w dolinie rzeki Ciemięgi. Powierzchnia gospodarstwa to 15 ha. Rolnicy zajmują się produkcją warzyw – kalafiora, brokułów, bobu, ziemniaków i kapusty białej, a ponadto uprawiają pszenicę.

 • Państwo Beata i Sławomir Witkowscy z województwa łódzkiego

Państwo Beata i Sławomir Witkowscy prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 40 ha w województwie łódzkim w powiecie  poddębickim. Produkują trzodę chlewną – rocznie w cyklu otwartym ok. 6 tys. sztuk tuczników. Ponadto uprawiają jęczmień i kukurydzę na potrzeby paszowe.

 • Państwo Małgorzata i Marek Borkowscy z województwa warmińsko-mazurskiego

Gospodarstwo rolne Państwa Małgorzaty i Marka Borkowskich znajduje się w powiecie piskim w województwie warmińsko-mazurskim. Rolnicy uprawiają 70 ha gruntów, głównie na potrzeby paszowe 200 szt. bydła, z czego ok. 120 to krowy mleczne.

 • Państwo Małgorzata i Krzysztof Sarniccy z województwa opolskiego

Gospodarstwo Państwa Małgorzaty i Krzysztofa Sarnickich znajduje się w powiecie namysłowskim na Opolszczyźnie. Ma powierzchnię 95 ha. Rolnicy zajmują się produkcją roślinną – uprawą pszenicy, jęczmienia, soi i słonecznika.

 • Państwo Anna i Krystian Jakóbczakowie z województwa wielkopolskiego

Państwo Anna i Krystian Jakóbczakowie prowadzą gospodarstwo rolne w powiecie ostrzeszowskim w Wielkopolsce. Prowadzą produkcję trzody chlewnej (rocznie ponad 120 tuczników w cyklu otwartym) i mleka, utrzymując stado 250 sztuk bydła, z czego 90 stanowią krowy mleczne.  Na 123 ha gruntów zajmują się produkcją roślin na potrzeby paszowe. W tym celu wykorzystują również użytki zielone.

 • Państwo Agnieszka i Tomasz Dumowie z województwa podkarpackiego

Państwo Agnieszka i Tomasz Dumowie prowadzą 58-hektarowe gospodarstwo rolne w powiecie dębickim, w woj. podkarpackim. Zajmują się produkcją zbóż: kukurydzy, rzepaku, jęczmienia i pszenicy oraz hodowlą trzody chlewnej. Rocznie sprzedają ok. 1 000 tuczników.

 • Państwo Hanna i Tadeusz Walczakowie z województwa mazowieckiego

Gospodarstwo rolne państwa Hanny i Tadeusza Walczaków położone jest w powiecie pułtuskim w województwie mazowieckim. Na prawie 70 hektarach gruntów rolnicy zajmują się produkcją kukurydzy, pszenżyta i hodowlą 20 sztuk bydła. Na potrzeby paszowe wykorzystują również użytki zielone.

 • Państwo Paulina i Paweł Kasperscy z województwa dolnośląskiego

Państwo Paulina i Paweł Kasperscy gospodarują w powiecie kłodzkim w województwie dolnośląskim na 100 ha gruntów rolnych. Zajmują się ekologiczną produkcją pszenicy, gryki, owsa i orkiszu. Dodatkowo rolnik świadczy okolicznym rolnikom usługi z wykorzystaniem posiadanych przez siebie maszyn rolniczych.

 • Państwo Monika i Artur Koncikowie z województwa lubuskiego

Państwo Monika i Artur Koncikowie prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 415 ha w województwie lubuskim w powiecie sulęcińskim. Produkują rzepak, groch, pszenicę i żyto.

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  • Szanowni Państwo, system rejestruje tylko jeden głos z jednego numeru IP. Możliwe więc, że komputer z którego chcecie Państwo zagłosować, ma ten sam numer IP jak inny komputer z którego oddano już głos- jest to możliwe u niektórych dostawców internetu. Przepraszam za niedogodności i pozdrawiam

 1. Jakby było na „żywioł” to każdy bo sobie dawał głosy do oporu.
  A jak jest jeden głos na 1 IP to wygra ten kto zdobędzie najwięcej głosów 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics