\”Zakazana żywność. IV rozbiór Polski\”. Rolniczy happening na Placu Zamkowym

W piątek 17 kwietnia 2015 roku na Placu Zamkowym w Warszawie odbyło się przedstawienie "Zakazana żywność. IV rozbiór Polski". W role wcielili się rolnicy, na co dzień protestujący w zielonym miasteczku pod Kancelarią Premiera.

\"rolnictwo,
 

Przedstawienie miało na celu zwrócenie uwagi na zmagania polskich rolników z uciążliwą, ich zdaniem biurokracją, a także na "problem rozgrabiania ziemi przez korporacje, "nielegalnej" żywności z gospodarstw i wszechobecnego zagrożenia, jakie niesie z sobą GMO".

\"rolnictwo,
 

– W przedstawieniu "Zakazana żywność. IV rozbiór Polski" podkreśliliśmy, w jak niepewnej sytuacji znajdują się polscy rolnicy, a także podkreśliliśmy rolę, jaką zarówno Rząd RP, jak i czerpiące ogromne zyski korporacje odgrywają w doprowadzaniu do obecnego kryzysu. Kryzysu, który dotyka również konsumentów i ogranicza dostęp do zdrowej, prawdziwej żywności będącej przeciwieństwem sztucznych, pozbawionych wartości produktów dostępnych w supermarketach – powiedział Sir Julian Rose, autor scenariusza, Prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC.

Czytaj także:
Sejm uchwalił przepisy dotyczące sprzedaży bezpośredniej przez rolników
Sprzedaż bezpośrednia coraz bliżej. O jej prawnym uregulowaniu dyskutowano w Pałacu Prezydenckim
Warsztaty serowarstwa i pieczenie chleba. Rolnicy walczą o sprzedaż bezpośrednią
 

\"rolnictwo,

Redakcja AgroNews, fot. icppc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here