Zasnął za kierownicą i wbił się w rozrzutnik

Zmęczenie kierującego busem to najprawdopodobniej przyczyny wczorajszej kolizji ciągnika rolniczego przewożącego kompost zwierzęcy z autem dostawczym w miejscowości Sosnowica. 24 – letni mieszkaniec Chełma zasnął za kierownicą prowadzonego mercedesa sprintera i wbił się przodem pojazdu w podczepiony do ciągnika rozrzutnik. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Zasnął za kierownicą i wbił się w rozrzutnik
Zasnął za kierownicą i wbił się w rozrzutnik Fot.Policja Lubelska

Wczoraj w godzinach popołudniowych do jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące kolizji dwóch pojazdów na drodze krajowej W819 w miejscowości Sosnowica.Skierowany na miejsce patrol drogówki ustalił, że 24- letni mieszkaniec Chełma kierując busem mercedesem spirnterem w trakcie jazdy zasnął i tym samym najechał na tył jadącego przed nim ciągnika rolniczego McCormic wraz z rozrzutnikiem.

„58 – letni mieszkaniec Sosnowicy kierując ciągnikiem nagle poczuł gwałtowne uderzenie i natychmiast zatrzymał pojazd. Był zdezorientowany, kiedy zobaczył, że doszło do zderzenia, a bus dosłownie wbił się w wały podajnika” – relacjonuje starszy sierżant Ewelina Semeniuk z policji w Lublinie.

Natomiast kiedy kierujący busem odzyskał świadomość, wysiadł o własnych siłach. To, że nic mu się nie stało zawdzięcza zapiętym pasom bezpieczeństwa oraz wystrzelonym poduszkom powietrznym. Obaj kierujący byli trzeźwi i odmówili pomocy medycznej.

W wyniku zderzenia, zatrzymano dowody rejestracyjne obu pojazdów ze względu na spore ich uszkodzenia. Ponadto ciągnik rolniczy nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Kombajn do ziemniaków przygniótł kobietę

Mimo, że wyglądało to groźnie, skończyło się tylko na uszkodzonych pojazdach. Sprawca kolizji za spowodowanie zagrożenia w ruchu został ukarany mandatem karnym, a jego konto wzbogaciły dodatkowe punkty.

Policjanci apelują, aby wybierając się w podróż nie wsiadać za kierownicę w złej kondycji fizycznej i psychomotorycznej, która jest przyczyną wielu kolizji i wypadków drogowych. Powoduje to, że wydłuża się czas reakcji na zdarzenia lub nie ma go w ogóle jak w powyższym przypadku. To od nas samych w głównej mierze zależy nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

starszy sierżant Ewelina Semeniuk
Źródło i fot.: Policja Lubelska

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak ustrzec się przed zakupem nielegalnych środków ochrony roślin?

Ruszyła szósta edycja wspólnej kampanii edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Policji oraz Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin przeciwko nielegalnym, w...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics