Śmiertelny wypadek na polu

Do śmiertelnego wypadku doszło na polu w w miejscowości Brześnica gmina Dolsk w Wielkopolsce. w miejscowości Brześnica gmina Dolsk. Pracownik gospodarstwa rolnego, 61-letni mieszkaniec – Pracownik gospodarstwa rolnego został przygnieciony przez przyczepę.

Śmiertelny wypadek na polu
Śmiertelny wypadek na polu Fot. KP PSP Śrem

10 listopada 2021 roku o godzinie 16:24 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Śremie wpłynęło zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych w miejscowości Brześnica gmina Dolsk.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zadysponowanych sił i środków i rozpoznaniu ustalono, że w Brześnicy podczas prac polowych doszło do przygniecenia w połowie mężczyzny – brak funkcji życiowych.

Wypadek podczas prac polowych m.Brześnica gm.Dolsk
Wypadek podczas prac polowych m.Brześnica gm.Dolsk Fot. KP PSP Śrem

Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji,wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy pomocy sprzętu specjalnego celem podniesienia przyczepy i ewakuacji osoby. Po podniesieniu przyczepy i ustabilizowaniu jej przy pomocy klinów ewakuowano poszkodowanego a następnie przystąpiono do RKO.

Kwalifikowaną pierwszą pomoc realizowano przy użyciu rurki ustno – gardłowej, maski krtaniowej oraz AED. Po przybyciu ZRM na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon. W dalszej części działania polegały na zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań i oświetleniu podczas czynności policyjnych. Udział 7 zastępów 24 ratowników w tym oficer w dyspozycji komendanta powiatowego PSP w Śremie oraz 2 zastepy JRG Gostyń, Policja, ZRM.

Opracował: st.kpt. Tomasz Kierzek
Zdjęcia: KP PSP Śrem

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Stracił panowanie nad kierownicą i przewrócił traktor!

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w okolicach Rymanowa Zdroju. 64-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł. 27...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE