Zawalił się dach w kurniku. 300 kurcząt zginęło!

Przyczyną zawalenia się części dachu i ściany w kurniku w miejscowości Zabiele był zalegający śnieg. W budynku gospodarczym przebywało 25 tysięcy kurcząt, ok. 300 z nich zginęło. Pozostałe trafiły do innego budynku.

Zawalenie dachu kurnika z 25 tysiącami kurcząt
Zawalenie dachu kurnika z 25 tysiącami kurcząt Foto: kolniak24.pl

Pierwsze zastępy stwierdziły, że w budynku w którym przetrzymywane są kurczaki w ilości około 25 tys. zawalił się dach na długości ok.50ma także część szczytu oraz ściany bocznej budynku.

Na miejscu pojawiły się oddziały Straży Pożarnej z JRG PSP Kolno, OSP KSRG Zabiele oraz OSP KSRG Turośl, razem 27 ratowników. Na miejscu pojawił się pracownik Nadzoru Budowlanego w Kolnie oraz Policja.

Czynności zastępów obejmowały:

  • zabezpieczenie miejsca zdarzenia
  • oświetlenie terenu akcji
  • odłączeniu elektryczności w zniszczonej części
  • wyłączeniu dopływu gazu propan butan do obiektu.

Spłonął kurnik i tysiące kurczaków – straty ponad 2 mln złotych!

Ocalały drób przewieziono do sąsiedniego kurnika

W części kurnika, który uległ zawaleniu nie przebywały żadne osoby. Gruzowisko zbadano kamerą termowizyjną aby wykluczyć obecności innych osób. Na miejsce przybył pracownik Nadzoru Budowlanego Starostwa Powiatowego w Kolnie, który dokonał oględzin uszkodzonego budynku. Po weryfikacji warunkowo zezwolono300 kurcząt zginęło! na wejście do nieuszkodzonej części budynku z odpowiednim zabezpieczeniem w celu ewakuacji znajdującego się tam drobiu. Przy pomocy dwóch ładowarek cały drób przewieziono do sąsiedniego kurnika.

Oprac. MC/Redakcja AgroNews Foto: kolniak24.pl

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 + jedenaście =

Advertisement

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,901ObserwującyObserwuj
7,170SubskrybującySubskrybuj

Apel organizacji rolniczych do Komisji Europejskiej

14 października członkowie Rady Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych podczas swojego posiedzenia jednogłośnie zdecydowali o poparciu ostatniego stanowiska Copa-Cogeca dotyczącego przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej. Zwrócono...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE