Advertisement

Zawalił się dach w kurniku. 300 kurcząt zginęło!

Przyczyną zawalenia się części dachu i ściany w kurniku w miejscowości Zabiele był zalegający śnieg. W budynku gospodarczym przebywało 25 tysięcy kurcząt, ok. 300 z nich zginęło. Pozostałe trafiły do innego budynku.

Zawalenie dachu kurnika z 25 tysiącami kurcząt
Zawalenie dachu kurnika z 25 tysiącami kurcząt Foto: kolniak24.pl

Pierwsze zastępy stwierdziły, że w budynku w którym przetrzymywane są kurczaki w ilości około 25 tys. zawalił się dach na długości ok.50ma także część szczytu oraz ściany bocznej budynku.

Na miejscu pojawiły się oddziały Straży Pożarnej z JRG PSP Kolno, OSP KSRG Zabiele oraz OSP KSRG Turośl, razem 27 ratowników. Na miejscu pojawił się pracownik Nadzoru Budowlanego w Kolnie oraz Policja.

Czynności zastępów obejmowały:

  • zabezpieczenie miejsca zdarzenia
  • oświetlenie terenu akcji
  • odłączeniu elektryczności w zniszczonej części
  • wyłączeniu dopływu gazu propan butan do obiektu.

Spłonął kurnik i tysiące kurczaków – straty ponad 2 mln złotych!

Ocalały drób przewieziono do sąsiedniego kurnika

W części kurnika, który uległ zawaleniu nie przebywały żadne osoby. Gruzowisko zbadano kamerą termowizyjną aby wykluczyć obecności innych osób. Na miejsce przybył pracownik Nadzoru Budowlanego Starostwa Powiatowego w Kolnie, który dokonał oględzin uszkodzonego budynku. Po weryfikacji warunkowo zezwolono300 kurcząt zginęło! na wejście do nieuszkodzonej części budynku z odpowiednim zabezpieczeniem w celu ewakuacji znajdującego się tam drobiu. Przy pomocy dwóch ładowarek cały drób przewieziono do sąsiedniego kurnika.

Oprac. MC/Redakcja AgroNews Foto: kolniak24.pl

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 − dwa =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,878ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Prezydent podpisał ustawę ułatwiającą rolnikom sprzedaż własnych produktów

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą rolniczego handlu detalicznego. Ustawa ma ułatwiać rolnikom sprzedaż własnych produktów oraz podwyższać kwoty przychodów zwolnionych z podatku dochodowego...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE