Spłonął kurnik i tysiące kurczaków – straty ponad 2 mln złotych!

Mienie znacznych rozmiarów spłonęło wczoraj w Leszczance. Spalił się kurnik i około 23 tysiące kurczaków. Właściciele fermy swoje straty określili na kwotę przekraczającą 2 mln złotych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru doszło najprawdopodobniej w wyniku wyładowań atmosferycznych.

Wczoraj przed godziną 20.00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o pożarze do jakiego doszło w Leszczance. Ze zgłoszenia wynikało, że pali się murowany budynek – kurnik, w którym hodowane są kurczaki.

Policjanci którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że spaleniu uległ budynek kurnika, w którym znajdowało się około 23 tys. kurczaków. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu pożaru policjantów wynikało, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w wyniku uderzenia „pioruna” w dach budynku.  Tego dnia, wieczorem nad gminą Trzebieszów „przeszła” burza z obfitymi opadami deszczu i wyładowaniami atmosferycznymi. Ze wstępnych szacunków wynika, że straty jakie ponieśli właściciele fermy drobiu przekroczyły 2 mln złotych.

Teraz prowadzący postępowanie będą ustalali szczegóły i okoliczności zdarzenia, sprawdzą co faktycznie było przyczyną zaistniałego pożaru. W prowadzonym postępowaniu kluczowym dowodem będzie zapewne opinia biegłego z zakresu pożarnictwa.

MJ.
Źródło: KPP Łuków

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

trzy × 3 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,894ObserwującyObserwuj
7,670SubskrybującySubskrybuj

Czy Brazylia zdominuje unijny rynek kurczaków?

Polskie drobiarstwo jeszcze nie odetchnęło z powodu COVID-19 i grypy ptaków a już pojawiło się kolejne poważne zagrożenie na horyzoncie. Zakładając najgorszy scenariusz może...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE