Zawarto porozumienie na rzecz rozwoju produkcji i hodowli bydła mięsnego

W dniu 17 czerwca 2015 roku w siedzibie Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego,  Federacja Związków Producentów  – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego oraz Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego podpisały Porozumienie na rzecz rozwoju produkcji i hodowli bydła mięsnego.

\"rolnictwo\"
 

Przyczynkiem do podpisania porozumienia jest potrzeba uzyskania wyższej skuteczności w rozwiązywaniu problemów polskich producentów i hodowców bydła mięsnego. Współpraca w ramach podpisanego porozumienia ma na celu współdziałanie na rzecz rozwoju rynku polskiego bydła mięsnego oraz jego produktów – wołowiny kulinarnej.

Czytaj także:
Dlaczego Polacy jedzą tak mało wołowiny? O problemach producentów bydła mięsnego i promocji wołowiny rozmawiamy z Jerzym Wierzbickim, Prezesem PZPBM

Współpraca przede wszystkim będzie koncentrować się na tworzeniu i realizacji Strategii Rozwoju Produkcji i Hodowli Bydła Mięsnego w Polsce na najbliższe lata. Przy jej tworzeniu Strony porozumienia będą zabiegały o dobrą współpracę i poparcie organów administracji państwowej, w tym w szczególności MRiRW, administracji samorządowej, parlamentarzystów, organizacji rolniczych i przetwórczych.

Porozumienie podpisane zostało na czas nieoznaczony – ze strony Federacji Związków Producentów  – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych  Zygmunt Jodko,  ze strony Polskiego  Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego Jerzy Wierzbicki,  z Polskiego  Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego Bogusław Roguś.

Redakcja AgroNews, fot. PZHiPBM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here