Zboża i rzepak potaniały po jednodniowym wybiciu

Perspektywa rozmów w Ankarze przeceniła unijne kontrakty na zboża i rzepak. Pszenica oddała poniedziałkowe wybicie po obu stronach Atlantyku.

W środę w Turcji ma dojść do rozmów strony rosyjskiej, ukraińskiej przy udziale ONZ na temat uwolnienia ukraińskiego eksportu zbóż drogą morską. Turcja miałaby za pośredniczenie w eksporcie i dbanie o bezpieczeństwo dostać duży rabat w cenie zbóż.

Od wybuchu wojny możliwości eksportowe Ukrainy są mocno ograniczone, chociaż ukraiński eksport zbóż, nasion oleistych i oleju roślinnego wzrósł w maju o 80% miesiąc do miesiąca o 1,743 mln ton.

W Chicago soja i kukurydza zamknęły dzień na sporym plusie dzięki silnemu popytowi wewnętrznemu. Raport o postępie i kondycji upraw był prospadkowy dla obu kontraktów. Mimo to stare zbiory podrożały o blisko 2%.

Podczas gdy świat walczy z rozszerzającymi się obszarami głodu, USA postanawiają produkować i zużywać jeszcze więcej biopaliw (z kukurydzy i soi).

Źródło: e-wgt

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skutki susz nie są natychmiastowe, narastają powoli

Skutki susz nie są natychmiastowe, ale narastają powoli, i szczególnie odczuwalne są w rolnictwie przez obniżenie plonów wielu gatunków roślin uprawnych - ocenił dr...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,940ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE