Zdalny Konkurs Wabienia Drapieżników

Klub Wabiarzy Zwierzyny PZŁ Sekcja Wabienia Drapieżników ogłosił „Zdalny Konkurs Wabienia Drapieżników”. Termin zawodów to 06-07.02.2021 r. Do wabienia w czasie Konkursu można wykorzystywać jedynie wabiki manualne, w naturalny sposób imitujące odgłosy zwierząt. Strzał można oddać jedynie do drapieżników zwabionych.

Udział jest darmowy

Zawody odbywają się we własnych obwodach lub w udostępnionych w przypadku myśliwych niezrzeszonych. W godzinach od 6:00 dnia pierwszego do 20:00 dnia ostatniego. Udział jest darmowy – warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie – przesłane na maila sekcja.wabienia.drapieznikow@gmail.com do dnia 04.02.21r. podanie prawdziwych danych osobowych. Zgłoszenia musi zawierać: imię, nazwisko, okręg łowiecki, koło łowieckie / ew. niestowarzyszony, oraz nr obwodu (polujemy tylko na jednym obwodzie) i nr odstrzału, na który będą zapisywane upolowane drapieżniki.
Zdalny Konkurs Wabienia Drapieżników
Zdalny Konkurs Wabienia Drapieżników foto:pixabay.com
W czasie trwania Konkursu używamy tylko broni śrutowej, drapieżniki strzelone z broni o lufach gwintowanych nie liczą się do wyników. Psy w czasie Konkursu mogą być używane jedynie do poszukiwania postrzałków, w czasie wabienia zabronione jest posiadanie przy sobie psa. Strzelamy tylko do drapieżników wyszczególnionych w Upoważnieniu do wykonywania polowania indywidualnego. Po zakończeniu łowów prosimy o estetyczną fotografię z pokotu.
Dodatkowym elementem konkursu jest relacja z polowania – opiszcie jak przebiegały wasze konkursowe łowy i nawet jeśli nie poszczęści się wam na polowaniu to może mieliście w ciągu tych dwóch dni przygodę wartą opowiedzenia (ok 3500 znaków) – najlepsza praca zostanie nagrodzona i opublikowana w miesięczniku Łowiec Polski. Szczegóły załączone w regulaminie konkursu.
Źródło: PZŁ
Poprzedni artykułJak dobrze zmienić dostawcę gazu
Następny artykułWiśnia bez pestki

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Copa-Cogeca: niezbędne są zmiany w strategii „Od pola do stołu”

Zdaniem rolników obecna dramatyczna sytuacja rynkowa związana z wojną na Ukrainie wymaga od Komisji Europejskiej ponownego przemyślenia priorytetów przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej. Niezbędne są...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE