Advertisement

Zderzenie Chevroleta z ciągnikiem

W dniu 29 grudnia 2021 r. o godzinie 5:21 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego marki CHEVROLET CRUZE i ciągnika rolniczego marki DEUTZ FAHR na drodze powiatowej nr 2029P na wysokości miejscowości Studzieniec.

Zderzenie Chevroleta z ciągnikiem Fot: JRG Oborniki

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na prostym odcinku drogi powiatowej nr 2029P doszło do zderzenia samochodu osobowego marki CHEVROLET CRUZE i ciągnika rolniczego marki DEUTZ FAHR przewożącego w cysternie odpad po produkcji alkoholu z odpadów pokukurydzianych. Kierowcy opuścili pojazdy przed  przybyciem JOP.

Kierujący samochodem osobowym wymagał udzielenia pomocy medycznej. Po przebadaniu przez przybyły na miejsce ZRM osoba poszkodowana została na miejscu zdarzenia. Na czas prowadzonych działań droga powiatowa była zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu znajdował się Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu zasilania w uszkodzonym pojeździe. Po dojeździe na miejsce zdarzenia samochodu zastępczego z cysterną i przepompowaniu odpadu przez pracowników firmy produkującej alkohol działania JOP polegały na przemieszczeniu ciągnika rolniczego z cysterną na jezdnię drogi.

Rolnik ukarany za niewłaściwy transport drewna

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało 9 zastępów w sile 38 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach
Zdjęcia: JRG Oborniki

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × jeden =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,905ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Stabilność finansowa – nowy obszar w ASAP Akademii

ASAP Akademia to kurs e-learningowy na temat rolnictwa zrównoważonego dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Korzystanie z kursu jest bezpłatne....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE