Advertisement

Transport bydła do ubojni zakończony ogromną grzywną

Szokujący wynik dała kontrola przeprowadzona w Łukowie. Kierowca, transportując 20 szt. bydła w naczepie, przejechał prawie 300 kilometrów, choć nigdy nie uzyskał prawa jazdy kategorii E. Kontrolującym wyjaśnił, że właśnie ćwiczy przed czekającym go egzaminem państwowym. Dalej już nie pojechał.

Transport bydła do ubojni zakończony ogromną grzywną
Transport bydła do ubojni zakończony ogromną grzywną

W piątek, 10 grudnia w Łukowie, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie skontrolowali ciągnik siodłowy z naczepą przewożący 20 szt. bydła. Transport rozpoczął się na terenie powiatu kolneńskiego (woj. podlaskie), a celem podróży była ubojnia w Łukowie. Już po wstępnej kontroli okazało się, że kierujący nie posiada większości wymaganych dokumentów i uprawień. Dodatkowo, nie rejestrował swojego czasu pracy, do czego, jako kierowca zawodowy, był zobowiązany i co w tej sytuacji zaskakujące, posiadał własną kartę kierowcy do tachografu.

Analizując dane zapisane w pamięci tachografu ustalono, że kierujący przekroczył maksymalny czas prowadzenia pojazdu bez przerwy. W bazie CEPiK ustalono także, że kierujący nigdy nie posiadał prawa jazdy kategorii E, które uprawnia do ciągnięcia przyczep i naczep. Kierujący nie okazał także licencji uprawniającej do transportu zwierząt i do wykonywania zadań opiekuna zwierząt.

Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w kwocie do 12.000 złotych, a na kierującego nałożono 5 mandatów karnych na łączną kwotę 2.600 zł.

Źródło i fot.: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

czternaście − 13 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,904ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Inspektorzy odkryli tony nielegalnych odpadów chemicznych

W dniu 12 stycznia 2022 r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska ujawnili nagromadzenie ciekłych odpadów chemicznych, w wynajętych halach, w m. Kolonia Głowa w...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE