Zderzenie osobówki z ciągnikiem. 4 dzieci trafiło do szpitala

Do groźnego wypadku doszło w sobotę (2 marca) w miejscowości Borki na trasie Pisz – Kolno. Samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym z przyczepą. Czworo dzieci jadących osobówką trafiło do szpitala.

Zderzenie osobówki z ciągnikiem, ciągnik, wypadek, Pisz, KPP Pisz

W sobotę (2 marca br.) przed godz. 19.00 na drodze krajowej nr 63 na trasie Pisz-Jeże doszło do wypadku drogowego. Pojazd marki Ford Focus uderzył w tył przyczepy ciągniętej przez ciągnik rolniczy marki Zetor. Oba pojazdy jechały w stronę miejscowości Jeże. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi.

Na miejscu policjanci ustalili, że kierującym fordem był 32-letni mieszkaniec Pisza. Samochodem tym podróżowała jeszcze kobieta i czworo dzieci w wieku od 5 do 9 lat, które trafiły do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że jedno z dzieci ma obrażenia głowy, drugie złamaną rękę, a dwoje pozostałych zostało zwolnionych ze szpitala.

Z uwagi na to, że fordem jechało zbyt dużo osób, bo aż 6, a jedno z dzieci przewożone było bez fotelika, policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym za popełnione wykroczenia.

– Ciągnikiem rolniczym marki Zetor z przyczepą kierował 20-letni mieszkaniec gminy Kolno. Pojazdem tym jechały w sumie trzy osoby. Za przewożenie osób w liczbie przekraczającej ilość miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym 20-latek ukarany został przez funkcjonariuszy mandatem karnym – wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Piszu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców. Obaj byli trzeźwi.

Redakcja AgroNews, na podst. KPP Pisz, fot. KPP Pisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here