Zeszłoroczny poziom połowów tylko dla wybranych stad

Należy przypomnieć, że możliwości połowowe na rok 2013 na Morzu Bałtyckim Rada UE ustaliła już w październiku bieżącego roku.

Ponadto ministrowie osiągnęli porozumienie polityczne w sprawie rozporządzenia ustalającego na 2013 r. możliwości połowowe na Morzu Czarnym dla Rumunii i Bułgarii.

 

\"\"

 

W efekcie dyskusji utrzymano na zeszłorocznym poziomie całkowite dopuszczalne połowy (TAC) dla obu stad objętych rozporządzeniem czyli skarpa (turbota) i szprota. Dodatkowo uznano za niezbędne ustanowienie odpowiednich środków, takich jak systemy kontroli i poziomy odniesienia dla nieraportowanych i nielegalnych połowów skarpa w Morzu Czarnym, gdzie oprócz Rumunii i Bułgarii poławiają państwa nienależące do UE.

Odnośnie rewizji planu dorsza na Morzu Północnym, dyskusja skoncentrowała się na zmianie dwóch przepisów obowiązującego planu odnoszących się do ustalania przez Radę UE możliwości połowowych oraz regulacji nakładu połowowego. Ministrowie zgodnie uznali, że środki dotyczące ustalania i przydziału wielkości dopuszczalnych połowów stanowią wyłączną kompetencję Rady i zostały one przyjęte w oparciu o art. 43 ust. 3 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Redakcja AgroNews, fot.: sxc
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here