Złodziej gołębi zatrzaśnięty w gołębniku. Z „opresji” uwolniła go policja

Funkcjonariusze z Kamieńca Ząbkowickiego zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który wszedł do gołębnika w celu kradzieży rasowych gołębi Mulemans. Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego zdążył dwa z nich schować do worka kiedy został zatrzaśnięty w środku przez właściciela. Z „opresji uwolniła” go policja z pomocą strażaków. Został zatrzymany za usiłowanie kradzieży.

Złodziej gołębi zatrzaśnięty w gołębniku

Nieznany mężczyzna z białym workiem

W dniu 26 listopada po godzinie 16 policja dostała zgłoszenie o złodzieju zamkniętym w gołębniku w miejscowości Kamieniec Ząbkowicki. Mundurowi na miejscu ustalili, że właściciel gołębnika w godzinach popołudniowych poszedł by zamknąć swoich „pupili” na noc. Okazało się, że oprócz gołębi w gołębniku znajduje się nieznany mu mężczyzna z białym workiem.

Zamknął niedoszłego złodzieja w gołębniku i zadzwonił po policję

Na Świętego Mikołaja było trochę za wcześnie, więc właściciel zrobił jedyną logiczną rzecz. Zamknął niedoszłego złodzieja w gołębniku i zadzwonił po policję. Mundurowi na miejscu interwencji ustalili, że 40-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego wszedł do gołębnika by ukraść cenne rasowe ptaki. W gołębniku znajdowało się w tym momencie 20 gołębi rasy Mulemans, z których dwa mężczyzna zdążył już schować do worka. Zanim policjanci zatrzymali 40-latka musieli wydostać go z gołębnika, który mieścił się około 5 metrów nad ziemią, a prowadziła do niego jedynie wąska, drewniana drabinka. Wezwali strażaków, z których pomocą niedoszły złodziej bezpiecznie zszedł na dół, gdzie został niezwłocznie zatrzymany.

To było mocne uderzenie! Kia wbiła się w przyczepę rolniczą

Złodziej chciał „pomieszać ich krew” by powiększyć swoją hodowlę

40-latek był wyraźnie nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Swoje zachowanie tłumaczył faktem, że sam posiada gołębie i chciał „pomieszać ich krew” by powiększyć swoją hodowlę. Teraz za usiłowanie kradzieży, które w tym przypadku wyczerpuje znamiona przestępstwa, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego odpowie przed sądem. Gołębie całe i zdrowe wróciły do gołębnika.

asp. szt. Katarzyna Mazurek
Źródło i fot.: KPP w Ząbkowicach Śląskich

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rolnicy z Grupy Wyszehradzkiej mają dość. Ukraina nie będzie zadowolona!

Rolnicy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier wzywają Unię Europejską do zaprzestania stosowania ulg na import do krajów UE niskiej jakości produktów rolnych z...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics