Nowości w ciągnikach John Deere. Co się zmieni?

Amerykański producent przygotował pakiet ważnych aktualizacji, które wpłyną na komfort operatora, ale umożliwią również zwiększenie wydajności. Ciągniki serii 6M / 6R należą do najbardziej popularnych w gamie maszyn John Deere. Ich wszechstronność, moc oraz komfort jest doceniany przez użytkowników na całym świecie.

Ulubiona muzyka i aplikacje z Apple CarPlay lub Android Auto również w serii 6R

W trakcie najbardziej wymagających momentów sezonu, operatorzy spędzają w kabinie ciągnika nawet po kilkanaście godzin dziennie. Nic więc dziwnego, że ten czas chcą sobie umilić ulubioną muzyką lub podcastami. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu najwyższej klasy.

Nowości w ciągnikach John Deere. Co się zmieni?

Tym samym oprócz obecnego radia premium John Deere oferuje teraz radio z ekranem dotykowym, znanym przede wszystkim dotychczas użytkownikom dużych ciągników (serie 7R, 8R/RT/RX, 9R/RT/RX). Ekran znajduje się w prawym przednim górnym narożniku, aby zapewnić dobrą widoczność i łatwy dostęp. Telefon komórkowy można podłączyć bezprzewodowo, lub przez złącze USB-A w prawej konsoli, co umożliwi komunikację poprzez Android Auto i Apple CarPlay.

Standardowe radio będzie wciąż dostępne w wersji podstawowej maszyn 6M i 6R.

Bez wątpienia kluczowym elementem maszyny, mającym wpływ na komfort jest fotel.

Nowości w ciągnikach John Deere. Co się zmieni?

– Obecnie proponowany fotel Ultimate zostanie zastąpiony nowym modelem, który zapewnia lepszą widoczność na maszynę zagregowaną z ciągnikiem, ponieważ górna część oparcia obraca się w momencie, gdy użytkownik się obraca. Fotel jest również dostępny z pakietem skórzanym i oferuje teraz 2-stopniowe ogrzewanie oraz ulepszony system wentylacji aktywnej. To nowe siedzenie Ultimate będzie również dostępne na rynku wtórnym – mówi Szymon Kaczmarek, specjalista ds. produktu John Deere.

Zmiany dla lepszej wydajności

Ponadto John Deere szykuje inne zmiany w poszczególnych modelach. W przypadku maszyn oznaczonych symbolami 6R 230 i 6R 250 można liczyć na bardziej wydajną pompę oleju hydraulicznego, która z obecnej przepustowości na poziomie 160l / min, zwiększy swoją efektywność do 195l/min. Oznacza to jeszcze lepszą obsługę doczepianych maszyn lub narzędzi, w szczególności siewników pneumatycznych czy rozsiewaczy z napędem hydraulicznym.

Z kolei w przypadku modeli 6R 155 – 6R 185 Rozmiary opon 710/60R42 VF i 600/60 R30 VF będą teraz dostępne również dla prędkości 50 km/h.

Reaktywny Układ Kierowniczy – dostępny w większych maszynach

Ważne aktualizacje zostaną również wprowadzone w modelach serii 7R. Przede wszystkim zwiększony zostanie rozmiar siłownika układu kierowniczego, z 56 mm x 25 mm do 70 mm x 36 mm, co w sumie spowoduje wzrost zdolności kierowania o 50 proc.

Co ważne, producent  zwiększył dopuszczalną masę całkowitą dla serii 7, która wynosi teraz 18 000 kg nawet przy wyborze maksymalnej prędkości na poziomie 50 km/h.

To nie koniec nowości jeśli chodzi o serię 7R: producent przygotował również Reaktywny Układ Kierowniczy (Reactive Steering). Jakie korzyści w praktyce on przynosi?

– Sterowanie reaktywne ogranicza ruchy rąk, pomagając operatorowi łatwiej utrzymać środek. Reaktywny układ kierowniczy wykorzystuje reagujący na obciążenie zawór sterujący, który wykorzystuje sygnały hydrauliczne zarówno z lewego, jak i prawego siłownika układu kierowniczego. W razie potrzeby system można włączyć/wyłączyć za pomocą CommandCenter – dodaje Szymon Kaczmarek.

Nastroje w branży maszyn i urządzeń rolniczych są tragiczne!

Nowy układ działa dzięki nowemu zaworowi sterującemu, który włącza i wyłącza odpowiednie funkcje. Układ usuwa strefę nieczułości układu kierowniczego, co wpływa na poprawę komfortu kierowania, szczególnie na drodze.

Wciąż dostępny będzie Active Command Steering 2, który umożliwia automatyczną zmianę przełożenia w układzie kierowniczym.

Źródło i fot.: John Deere

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Grypa ptaków w Zachodniopomorskim. Ponad 100 tysięcy indyków do utylizacji

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o stwierdzeniu 2 ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N1u drobiu na podstawie wyników badań laboratoryjnych z dnia 7...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics