Zmiana na stanowisku Dyrektora Generalnego KOWR

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda wręczył wczoraj, w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego, dokument potwierdzający powierzenie pełnienia obowiązków Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Małgorzacie Gośniowskiej-Koli.

Małgorzata Gośniowska-Kola od kwietnia 2019 r. pełniła obowiązki zastępcy Dyrektora Generalnego KOWR, nadzorowała pion finansowo-administracyjny. Jest przedsiębiorcą, samorządowcem, społecznikiem.

Minister Grzegorz Puda i p.o. dyrektora generalnego KOWR Małgorzata Gośniowska-Kola

Ukończyła studia na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jest współzałożycielką i Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Huta Pieniacka. Jej matka, Wanda Gośniowska, pochodziła właśnie ze wsi Huta Pieniacka i przeżyła mord[4]. W ramach pracy w Stowarzyszeniu zrealizowała wiele inicjatyw, w tym we współpracy międzynarodowej w szczególności z partnerami z Ukrainy czy Czech[5].

Od 2015 radna sejmiku województwa lubuskiego V kadencji i VI kadencji. W sejmiku wiceprzewodnicząca Komisji Gospodarki i Rozwoju Województwa, członkini Komisji Budżetu i Finansów; Komisji doraźnej ds. promocji produktów tradycyjnych i regionalnych oraz Komisji doraźnej ds. młodzieży i spraw obywatelskich. W 2019 bez powodzenia kandydowała do Sejmu.

Od kwietnia 2019 zastępca dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

W 2020 otrzymała Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło: MRiRW, Wikipedia

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 5 =

Advertisement
Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,105ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Uwaga! Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i upałów!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie dotyczące nadchodzących groźnych burz i upałów. Kulminacja niebezpiecznej pogody spodziewana jest na wieczór. Ulewny deszcz, grad i silny wiatr, w porywach...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE