Żółte przebarwienia na liściach buraka. Przędziorek w natarciu

Jak podaje Instytut Ochrony Roślin w ostatnim tygodniu lipca zaobserwowano występowanie przędziorka chmielowca na buraku cukrowym niemal w całej Polsce (średnio od 10 do 15 osobników na jednym liściu). Objawem są żółte przebarwienia na plantacjach.

W ostatnim tygodniu lipca obserwowano przędziorka chmielowca na buraku cukrowym niemal w całej Polsce. W badaniach monitoringowych potwierdzono bardzo liczne występowanie roztoczy w następujących województwach: kujawsko-pomorskim – powiat toruński, żniński, nakiel

Żółte przebarwienia na liściach buraka. Przędziorek w natarciu

ski i inowrocławski; łódzkim – powiat kutnowski; wielkopolskim – powiat pilski i kolski; lubelskim – powiat hrubieszowski, parczewski, łęczyński oraz w zachodniopomorskim w powiecie gryfińskim.

10 do 15 osobników przędziorka na jednym liściu

Średnio na jednym liściu obserwuje się od 10 do 15 osobników przędziorka. Wysokie temperatury wpływają na intensywne żerowanie przędziorków na buraku, czego dowodem są żółte przebarwienia na plantacjach.

Poza przędziorkami obserwuje się bardzo liczne występowanie wciornastków. W powiecie pilskim oraz nakielskim lustrowane plantacje porażone są chwościkiem buraka, maksymalnie do 5%.

AM/Redakcja AgroNews na podst. IOR

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak zbierać i suszyć grzyby?

W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opowiada dr Cecylia Uklańska-Pusz...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,950ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE