Będzie zrównanie wysokości świadczeń na kwarantannie i izolacji

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pracuje nad zmianą ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.  Zmiany mają rozszerzyć sytuacje, które pozwolą ubiegać się rolnikowi o zasiłek w wysokości 50 % minimalnego wynagrodzenia.

Krajowa Rada Izb Rolniczych interweniowała w imieniu rolników u Ministra Rolnictwa. Chodzi o rozbieżności w świadczeniach otrzymywanych z KRUS przez rolników, w przypadku zachorowania bądź podejrzenia zakażenia COVID-19.

Zrównanie wysokości świadczeń na kwarantannie i izolacji
Zrównanie wysokości świadczeń na kwarantannie i izolacji

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaznacza, że dostrzega problem sygnalizowany przez rolników.  Będzie zmierzało do zmiany ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2020 r., poz. 1842 z późn. zm.).

KRIR: zasiłki covidowe dla rolników to absurd!

Wprowadzone zmiany mają  rozszerzać obecne sytuacje będących podstawą do ubiegania się przez rolnika i domownika o zasiłek w wysokości 50 % minimalnego wynagrodzenia. Zmiany dotyczyć będą zakażenia lub podejrzenia zakażenia COVID-19 (kwarantanna, hospitalizacja i objęcie nadzorem epidemiologicznym), a także izolacji.

MC/Redakcja AgroNews na podst. KRIR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − 6 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
6,510SubskrybującySubskrybuj

ASF pustoszy małe hodowle

Afrykański Pomór Świń zaczął atakować małe gospodarstwa. W trzech nowo potwierdzonych ogniskach zutylizowano 64 świnie.  Główny Lekarz Weterynarii poinformował o stwierdzeniu 37-39 ogniska afrykańskiego pomoru...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE