Związek Sadowników RP stracił lokal. Były demonstracje i protesty

„Nie niszczcie polskiego sadownictwa”, „Po 16 latach pracy wyrzuceni przez nowe władze powiatu”, „Wypędzony”, „Bezdomny” to główne hasła sadowników, którzy w poniedziałkowe przedpołudnie (27 kwietnia 2015 r.) demonstrowali przed siedzibą Starostwa Powiatu Grójeckiego.

 

\"rolnictwo,
 

Działacze Związku Sadowników RP kierowali je pod adresem obecnej koalicji w powiecie grójeckim PiS i Nasze Czasy. Protestujący zarzucają władzom powiatu grójeckiego, że po 16 latach wypowiedzieli oni Związkowi umowę najmu lokalu, który znajdował się w budynku starostwa.

– Nowe władze powiatu grójeckiego – koalicja Prawo i Sprawiedliwość oraz Nasze Czasy, wkrótce po przejęciu władzy w powiecie, wypowiedziała, po 16 latach, lokal w Starostwie Związkowi Sadowników RP. Warto dodać, że wśród radnych koalicji, którzy podejmowali decyzję o wyrzuceniu Związku Sadowników z siedziby w Starostwie znajduje się kilku sadowników, rolników – napisała wczoraj na Facebooku Aleksandra Wielgos ze Związku Sadowników RP.

– Nasze biuro znajdowało się w budynku starostwa, gdy władze w powiecie sprawowali różni starostwie, nikomu nie przeszkadzała nasza obecność, do chwili obecnej – mówił Prezes Związku Mirosław Maliszewski.

\"rolnictwo,
 

Starostwo zaproponowało związkowi inny lokal – przy ulicy Sportowej 4a w Grójcu. Ale związkowcy są rozżaleni, gdyż nie podoba im się lokalizacja nowej siedziby. Mimo tego w poniedziałek 27 kwietnia odbyła się uroczystość otwarcia nowej siedziby Związkowców.

Redakcja AgroNews, fot. Facebook Związek Sadowników RP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here