Zwierzęta zginęły w pożarze gospodarstwa w Łomnicy Zdroju, spalone maszyny

Strażakom nie udało się uratować konia, kilku cieląt oraz świń. Gdy przyjechali na miejsce, dach oraz strop płonącego budynku były już zawalone. Pożar wybuchł w sobotę przed północą w Łomnicy Zdroju niedaleko Nowego Sącza.

Zwierzęta zginęły w pożarze gospodarstwa w Łomnicy Zdroju
Zwierzęta zginęły w pożarze gospodarstwa w Łomnicy Zdroju Fot. KM PSP Nowy Sącz

Gdy na miejsce dotarli strażacy, cały budynek gospodarczy stał w ogniu, zawalił się jego dach oraz strop. W pobliżu znajdował się drugi budynek gospodarczy oraz budynek mieszkalny.

Możliwości działań mocno były ograniczone ze względu na trudny teren. Nie było możliwości dojazdu samochodami pożarniczymi bezpośrednio do miejsca pożaru. Działania zastępy straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek. Ze względu na problem dostarczania wody zbudowano mieszany systemu dostarczania wody tj. dowożenie i przetłaczanie – relacjonują strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Strażacy rozebrali spaloną konstrukcję, przegrzebali pogorzelisko i przelali wodą składowane w budynku siano i inne nadpalone elementy konstrukcji. W wyniku pożaru spalił się budynek gospodarczy wraz ze zwierzętami oraz maszynami rolniczymi. Działania 13 zastępów trwały ponad 7 godzin.

Trwa ustalanie przyczyny pożaru.

Źródło: osp.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics