Żywność mocno w górę, co będzie dalej?

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny ceny skupu podstawowych produktów rolnych, spadły w marcu 2020 r. w stosunku do miesiąca poprzedniego (o 0,3%), natomiast w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wzrosły (o 5,3%).

jabłko, sprzedaż, targ, rolnik

Ceny skupu i ceny uzyskiwane przez rolników na targowiskach W marcu 2020 r. w porównaniu z lutym br. wzrosły ceny skupu oraz ceny na targowiskach większości produktów rolnych. W skupie niższe były ceny jęczmienia, drobiu i mleka, a na targowiskach – pszenżyta, kukurydzy i ziemniaków. Na obu rynkach odnotowano spadek cen żywca wołowego. W porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku w marcu 2020 r. zarówno w skupie, jak i na targowiskach ceny większości produktów rolnych były niższe. Wzrosły natomiast ceny ziemniaków i trzody chlewnej.

Bank BNP Paribas gotowy na realizację kredytów dla rolników z dopłatą państwa

Jak podaje GUS niższe ceny skupu podstawowych produktów rolnych w marcu 2020 r. w stosunku do lutego 2020 r. były wynikiem spadku cen żywca wołowego, drobiu oraz mleka.

Natomiast wyższe ceny skupu podstawowych produktów rolnych w marcu br. w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego były spowodowane wzrostem cen żywca wieprzowego.

Źródło: GUS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here