2 miliardy złotych na skup nadmiaru zbóż z rynku. Kiedy rolnicy dostaną pieniądze?

Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, Stefan Krajewski, ogłosił w czwartek, że rząd planuje przeznaczyć około 2 miliardy złotych na skup nadmiaru zbóż z rynku. Dodatkowo, dopłaty mają być wypłacone do końca maja tego roku.

2 miliardy złotych na skup nadmiaru zbóż z rynku. Kiedy rolnicy dostaną pieniądze?

Krajewski poinformował dziennikarzy, że w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwają prace nad projektami rozporządzeń mających zrealizować postulaty protestujących rolników. Zaznaczył, że projekty te są już gotowe, ale muszą przejść odpowiednie procedury, jednak ich wprowadzenie planuje się jak najszybciej.

Wśród planowanych działań znajduje się rozporządzenie dotyczące dopłat do skupu około 5 milionów ton nadwyżki zbóż, oraz zmiany dotyczące Zielonego Ładu.

Dopłaty do zboża mają być wypłacone do końca maja tego roku

Krajewski podkreślił, że celem jest jak najszybsze wprowadzenie tych zmian, zwłaszcza że dopłaty do zboża mają być wypłacone do końca maja tego roku.

Wczoraj odbyło się posiedzenie Komitetu Monitorującego Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027, podczas którego na dopłaty do zbóż zaplanowano około 2 miliardy złotych. Obecnie resort rolnictwa musi porozumieć się z Ministerstwem Finansów w tej sprawie.

Przypominamy, że rolnicy protestujący w siedzibie ministerstwa otrzymali projekt rozporządzenia dotyczącego dopłat do zboża, które zawiera stawki wynoszące, w zależności od terminu sprzedaży – 200 i 300 złotych do tony.

AM/Redakcja AgroNews

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics