22-latka poturbowana przez krowę. W akcji śmigłowiec LPR

Radziejowscy mundurowi wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w gminie Piotrków Kujawski. 22-latka została poturbowana przez krowę. Śmigłowiec ratunkowy przetransportował ją do szpitala.

fot. OSP KSRG Piotrków Kujawski

Wypadek wydarzył się wczoraj (28.03.2022r.), po godzinie 18:00, na terenie gospodarstwa rolnego w gminie Piotrków Kujawski. Policjanci wstępnie ustalili, że 22-letnie kobieta, podczas prac gospodarskich, została dociśnięta do ściany przez krowę. Poszkodowaną z obrażeniami ciała przetransportowano śmigłowcem ratunkowym do szpitala.

Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśniają radziejowscy policjanci.

Policja apeluje do rolników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac w gospodarstwie. Wiosna to czas wzmożonych prac w gospodarstwach rolnych. Wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem urazów i wypadków, niektórych bardzo tragicznych, zakończonych śmiercią lub kalectwem.

W gospodarstwie trzeba zwracać szczególna uwagę na dzieci, które bardzo często stają się ofiarami różnych wypadków. Pamiętajmy aby maszyny rolnicze obsługiwały wyłącznie dorosłe osoby. Przy pracy pras, kombajnów, kosiarek czy innych urządzeń nie powinny w ich pobliżu przebywać osoby postronne, które mogą zostać wciągnięte przez ruchome elementy. Narzędzia i maszyny rolnicze to nie zabawki. Nawet niewielki błąd może skutkować przykrymi następstwami. Bardzo groźne są też chemikalia używane w rolnictwie. Należy przestrzegać procedur, aby nie doszło do zatruć lub innych zdarzeń z tym związanych.

Traktorzysta przygnieciony przez ciągnik rolniczy

Kolejne zagrożenie wiąże się z używaniem urządzeń elektrycznych. Porażenia prądem elektrycznym, najczęściej spowodowane są wadliwym działaniem urządzenia lub lekkomyślną obsługą. Bardzo często niewłaściwa instalacja elektryczna powoduje pożary.

Bardzo wiele wypadków w gospodarstwie rolnym ma związek ze zwierzętami gospodarskimi. Są wyjątkowym zagrożeniem, bo dzieci garną się do nich, chcąc się bawić, a duże i silne zwierzęta niekiedy nieświadomie mogą doprowadzić do nieszczęścia.

To tylko kilka podstawowych, niekiedy oczywistych porad, jednak w ferworze prac gospodarskich zapomnianych, co skutkuje wypadkami.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
KPP w Radziejowie

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Polsce nie grozi deficyt zbóż, ale trzeba liczyć się z wysokimi cenami

Napaść Rosji na Ukrainę i blokada czarnomorskich portów spowodowała ogromne ograniczenie możliwości eksportu zbóż tego wielkiego producenta m.in. pszenicy do innych krajów. Problemem jest także...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE